Krok, ktorý nikto nečakal: UFC nepríjemne šokovalo Jiřího Procházku a jeho fanúšikov

Zdroj: Instagram / @ufceurope

Už dlhší čas je rozoberanou témou jubilejné 300. podujatie z produkcie UFC. Na tomto turnaji sa chcelo predstaviť viacero známych mien svetovej scény. Organizácia si už vybrala svojich vyvolených a širokej verejnosti oznámila oficiálne zloženie zápasov galavečera. V Las Vegas sa síce predstaví aj Jiří Procházka (29-4-1), no ocitol sa niekde, kde to on a jeho fanúšikovia rozhodne nečakali.

T-Mobile Arena uzavrie 13. apríla kapitolu prvých troch stoviek turnajov UFC. Hlavným lákadlom bude duel o opasok poloťažkej váhy medzi Alexom Pereirom (9-2) a Jamahalom Hillom (12-1). Práve prvý menovaný bol v spomínanej váhovej kategórii posledným oponentom známeho českého samuraja. V novembri 2023 si zmerali svoje sily o zabojovali o titul šampióna. Z triumfu sa vtedy tešil Brazílčan.

Nepríjemný pohľad nastáva pri odhalení hlavnej karty zápasov na UFC 300. Kým Pereira sa postará o vyvrcholenie celej akcie, Procházka sa nepozrie ani do jedného z piatich posledných súbojov. Svojím spôsobom ho organizácia odsunula na nie príliš obľúbené prelims vystúpenia. Aspoň teda čo sa týka skúsených účastníkov. “BJP“ tak bude predkrmom pre hlavné hviezdy, v klietke sa proti nemu postaví srbský protivník Aleksandar Rakič (14-3).

Pozíciu Čecha zaujal súboj dvoch Američanov – Bo Nickal (5-0) vs. Cody Brundage (10-5). Rozhodnutie sa ale veľmi nepáči fanúšikom, ktorí zmenu hojne kritizujú. Dôvodom údajne má byť to, že ide o domácich zápasníkov, ktorý majú priniesť väčšiu atraktivitu a záujem. Bitka dvoch Európanov tak bola vyhodnotená ako menej zaujímavá. Voľba organizátorov sa ale vôbec nepozdáva Jiřího tímu či priaznivcom. Po boji o titul očakával podobný krok skutočne málokto.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor