Bitka dvoch šampiónov UFC? Pohotová reakcia vládcu perovej váhy na šokujúcu výzvu O’Malleyho!

Zdroj: Instagram/@sugasean, UFC

Vrcholom víkendového podujatia UFC 299 bolo obhájenie titulu Seana O’Malleyho (18-1) v bantamovej divízii. Proti Marlonovi Verovi (23-9-1) predviedol absolútnu dominanciu a o jeho víťazstve nikto nepochyboval. Teraz sa však už pozerá do budúcnosti. Má tie najvyššie ambície a ukázal, s kým by si to rád rozdal. Trúfa si na hviezdneho Iliu Topuriu (15-0). Dočkáme sa teda veľkolepého súboja dvoch šampiónov?

„Suga“ sa dostal na vrchol svojej kategórie v auguste minulého roka, kedy si na turnaji s poradovým číslom 292 po šokujúcom KO poradil s Aljamainom Sterlingom (23-4). Pochopiteľne, po najväčšom úspechu kariéry mu stúplo sebavedomie a mal jasný cieľ. Túžil po odvete s Verom, ktorý sa v septembri 2020 postaral o jeho jedinú prehru.

Hlad po pomste bol obrovský, čo sa odzrkadlilo aj medzi pletivami. Rodák z amerického štátu Montana sa blysol fenomenálnym výkonom. V každom z piatich kôl mal navrch a zaslúžene obhájil opasok. Azda nikoho preto neprekvapilo, že po zápase odhalil ďalší smelý plán.

„Čo bude ďalej? Dana (pozn. red. White), priprav lietadlo do Španielska. Letím si pre Topuriu. Chcem Iliu. Je to strašidelná beštia, a to ma láka. Pokojne pôjdem do vyššej váhy a pobijeme sa. Pokiaľ však chcete, aby som vypol Meraba Dvalishviliho (17-4), som za. Je mi to v podstate jedno. Vezmem čokoľvek. Môj duel s Topuriom by však bol pre fanúšikov veľký ťahák,“ prezradil O’Malley bezprostredne po cennej výhre v Miami.

Samozrejme, reakcia zo strany šampióna perovej váhy na seba nenechala dlho čakať. El Predator“ bol ale vo svojom vyjadrení o čosi zdržanlivejší než jeho vyzývateľ. „Suga, gratulujem. Skvelý výkon, no čaká ťa súboj s Merabom, ktorý si pre teba ide. Najprv sa vysporiadaj s nim,“ napísal neporazený španielsky bojovník na sociálnej sieti X.

Pre svet zmiešaných bojových umení by bol stret O’Malley vs. Topuria obrovským lákadlom, obzvlášť keby k nemu došlo na slávnom futbalovom štadióne v Madride s kapacitou pre vyše 80-tisíc divákov. Podľa všetkého si však na neho ešte budeme musieť počkať.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@Topuriailia, Autor: Kamil Schreiber