Zmení Jiří Procházka po titulovej porážke váhovú kategóriu v UFC?

Jiří Procházka (zdroj: IG/jirkaprochazka)

Jiří Procházka (29-4-1) má za sebou ťažkú porážku v titulovom zápase poloťažkej váhy na UFC 295. Brazílsky šampión Alex Pereira (9-2) bol nad jeho sily. Český bojovník musí riešiť otázku, čo ďalej s jeho kariérou. Je možné, že by sme ho mohli vidieť v inej váhovej kategórii, než v doterajšej 93ke?

Populárny „BJP“ má počas roka približne tú istú hmotnosť, akú musí mať aj v deň pred turnajom na oficiálnom vážení. U zápasníkov MMA je to nezvyk, väčšinou totiž zhadzujú dvojciferný počet kilogramov a je to pre nich veľká výzva. Čiastočne však na to Procházka dopláca, pretože veľká časť jeho protivníkov je v zápasoch proti nemu v rámci poloťažkej váhy ťažšia a väčšia. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa objavili polemiky, že by sa ex-šampión UFC mohol predstaviť v inej váhovej kategórii.

O budúcnosti Jiŕího Procházku sa rozhovoril jeden z najuznávanejších MMA rozhodcov v Českej republike a na Slovensku – Pavel Touš. „Pablo Picante“ bol hosťom známeho moderátora Olivera Sálusa v jeho podcaste Uppercut. „Jirkovi škoda ve veci. Prvou je, že zápasí málo, čo je ale ovplyvnené zraneniami a úrovňou, na ktorej bojuje,“ poskytol svoj pohľad.

„Druhou je potom to, že sa ponoril do svojej duševnej roviny a chýba mu agresivita mladíka. Teraz na to prišli a musia to prestaviť. Pokojne aj presunutím do inej váhovej kategórie. Cestou pre Jiřího je zápasiť čo najskôr,“ myslí si Touš, pričom zaujímavosťou je, že tento týždeň by sa mal u Olivera Sálusa predstaviť aj samotný „BJP“.

Trénerský tím Jiřího Procházku a samotný český bojovník podľa dostupných slov v tejto chvíli neuvažujú o zmene váhovej kategórie. V budúcnosti k tomuto kroku dôjsť môže, ale momentálne je sústredenie niekdajšieho šampióna ázijskej organizácie RIZIN len a len na poloťažkej divízii UFC.

Zdroj: MaxMMA.sk, Uppercut, autor JV