Zakrvavený premožiteľ Kleina to nevzdal: Na konci prvého kola dobil súpera tvrdými kladivami

Zdroj: Instagram / @ufc

Podujatie UFC Fight Night v americkom Atlantic City síce nemalo na karte najpopulárnejšie mená, no viacero účastníkov sa blyslo parádnym výkonom. Jedným z nich bol aj premožiteľ Ľudovíta Kleina (21-4-1), ktorý sa prezentoval veľkou nezlomnosťou a tvrdosťou. Pohľad na jeho tvár totiž nenasvedčoval, že práve on by mal byť tým, kto v zápase dominuje. Všetko sa ale zmenilo na konci prvého kola.

Reč je o mene Nate Landwehr (18-5). Na pôde v meste z New Jersey vyzval Američana svojho krajana Jamalal Emmersa (20-8), ktorý naposledy rozhodol o svojom triumfe už po 49 sekundách. Prvého menovaného mala pôvodne čakať bitka s iným rodákom z USA. Podobne skúsený Pat Sabatini (18-5) ale do duelu nastúpiť nemohol a Landwehra tak čakal o niečo ostrieľanejší oponent.

Muž, ktorý v októbri 2021 zdolal Slovákom obľúbeného “Lajoša“, nevstúpil do merania síl s Emmersom príliš ideálne. Viackrát inkasoval, čo malo za následok, že jeho tvár bola pomerne celá od krvi. To ho však ako pravého bojovník neodradilo, zaťal zuby a šiel si za svojím cieľom. V americkom derby ostal aktívnym a plnohodnotným protivníkom a oplatilo sa.

Do konca prvého kola ostávalo približne 23 sekúnd, keď sa borec s prezývkou “The Train“ odhodlal k rozhodujúcemu útoku. Protivníka najprv načal tvrdou ranou na bradu, neskôr pridal presný hák, k tomu ďalší zdvihák a po páde na zem ho dokončil razantnými kladivami. Všetko to musel zastaviť rozhodca. V tej chvíli bolo jasné, že na konto Landwehra sa pripíše 18. kariérna profi výhra.

Víťaz tvrdej bitky následne pobavil prítomných fanúšikov zaujímavými slovami priamo z klietky: „Nakopte mi zadok a uvidíme, čo sa stane.“ Zápasník, ktorý už jedenásty raz vyhral pred limitom, po tomto vyjadrení vytiahol z rukáva ďalšiu netradičnú hlášku. „Ak neprehrám, pravdepodobne zvíťazím,“ vravel po svojom triumfe bojovník, pre ktorého to bol prvý knokaut v Ultimate Fighting Championship.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor