Z núdzového ubytovania do boja o slávu: Nezdolaná nočná mora chce svojím ohňom zničiť súperov

Zdroj: OKTAGON MMA

Šestnásť elitných bojovníkov, každý s rovnakou víziou. Prvý marcový víkend štartuje exkluzívne druhé vydanie unikátneho projektu Tipsport Gamechanger. O status MMA kráľa ľahkej divízie na starom kontinente a rozprávkovú finančnú odmenu zabojujú zástupcovia dvanástich rôznych národností. Na absolútny vrchol sa môže dostať iba jeden z nich.

Najmladším účastníkom jedinečnej pyramídy, ktorá odštartuje 2. marca v Ostrave, je 20-ročný Hafeni Nafuka (8-0). Pri pohľade na jeho vek sa oponenti nevyhnú podceňovaniu, no reprezentant nemeckej vlajky v profi kariére ešte nespoznal premožiteľa. Pred začiatkom celoročného podujatia neskrýva veľké odhodlanie a poriadne sebavedomie. Vpred ho ženie najmä neľahká minulosť a vidina životného úspechu.

„Turnaju prinesiem moju energiu. Mám v sebe obrovský oheň. Všetky moje zápasy budú akčné alebo sa skončia rýchlym finišom. Som hrdý, že bojujem za Nemecko, pretože som sa tu narodil. Znamená to pre mňa naozaj veľa,“ vyhlásil Nafuka pre OKTAGON MMA.

Nádejný borec si premiéru v OKTAGONe odkrútil počas apríla 2023 v Liberci. Po úspešnom debute vyhral aj o dva mesiace neskôr v Oberhausene. „Do tejto ligy majstrov patrím, dokážem tu držať krok a vyhrám to. Podceňujú má, lebo som mladý. Poriadne ich prekvapím a úplne ich prevalcujem. Kompletne by to zmenilo živote nie len mne, ale aj celej mojej rodine. Dostal som najväčšiu životnú šancu,“ pokračoval v rozprávaní.

Hoci zastupuje farby Nemecka, korene má v krajine z juhozápadu Afriky. Viac o jeho pôvode vypovedá prezývka “Namibian Nightmare“. V domovine si však zažil neľahké časy, ktoré mu teraz dodávajú potrebnú motiváciu a silu. Minulosť naňho pôsobí ako pozitívny faktor, ktorý vytvára chuť dosiahnuť výrazný úspech.

„Mám namíbijskú krv. Chcel som tam žiť, ale rodičia vedeli, že to pre nás nie je dobré. Najprv sme bývali v núdzovom ubytovaní, museli sme tam spať na karimatke. Boli sme švorc, nemali sme vôbec nič. Potom som si povedal, že takto to ďalej nejde a že musím niečo spraviť pre svoju rodinu. Ovládol ma pocit, že musím niečo dokázať – dosiahnuť niečo veľké, čo ovplyvní svet,“ neskrýval chuť triumfovať v projekte Tipsport Gamechanger.

Zdroj: YouTube / @oktagonmma, MaxMMA.sk, autor