VIDEO: Všetkým stuhla krv v žilách: Hviezdny UFC zápasník mal autonehodu!

Zdroj: Instagram/@gio_kiknadze17

Od titulovej šance ho s najväčšou pravdepodobnosťou delí už len pár mesiacov. Teraz však o ňu takmer prišiel. Gruzínec Merab Dvalishvili (17-4), ktorý si pomaly, ale isto podmaňuje bantamovú divíziu v UFC, bol súčasťou vážnej hromadnej autonehody. Ambiciózny zápasník tak na vlastnej koži okúsil, že nie len v klietke mu môže hroziť nebezpečenstvo. 

Merab sedel v taxíku na zadnom sedadle, keď v tom zrazu došlo k nečakanému incidentu. „Som v New Yorku len jeden deň a zopár hodín a bol som súčasťou obrovskej autonehody. Nachádzal som sa v Uberi a do nášho auta nejaké iné vozidlo. Sedel som tu a trafilo ma to. Vďaka bohu som však v poriadku” napísal v príspevku na sociálnej sieti, v ktorom zverejnil samotné video. 

Zo záberov je očividiné, že bol z celej situácie otrasený. Žiadnemu cestujúcemu sa, naštastie, nič nestalo. Z videa bolo zrejmé, že gruzínsky bojovník neutrpel žiadne vážnejšie poranenia ani modriny. Kolízia však bola dostatočne vážna na to, aby sa spustili aj airbagy. Poškodených bolo dokonca až päť vozidiel. Do taxíku, v ktorom sedel Merab, malo jedno z áut naraziť zozadu, čo spôsobilo veľkú preliačeninu. Mal preto obrovské štastie, že vyviazol takmer nedotknutý. Jeho prezývka „The Machine“ tak dostala nový rozmer.

Fanúšikovia opäť nesklamali

Dvalishvili si v zámorskej organizácii vybudoval veľké meno. Aktuálne sa jeho meno skloňuje hlavne so zápasom o titul UFC proti Seanovi O’Malleym (18-1). Obaja už o toho druhého prejavili záujem a čaká sa len na konečné rozhodnutie samotnej organizácie. Merab je k***a ďalší. Tvoje prianie sa splní,” povedal nedávno vo svojom podcaste šampión bantamovej váhy, ktorý naposledy ukrátil o titul Aljamaina Sterlinga (24-4). Medzi nimi to neustále vrie. Dôkazom toho sú aj ich pravidelné podpichovačky, ktorými sa snažia ich spoločné meranie síl vyhrotiť.

Priaznivcom síce po nehode odľahlo, že sa Merabovi nič nestalo, no internet neukrátili o zaujímavé postrehy a poznámky. „Prvá vec, čo ten chlap urobí je, že vytiahne kameru,” poukázal jeden používateľ a zavtipkoval: Možno Sean O’Malley zoberie ten zápas, keď bude Merab dosť zranený.” Niektorí si totiž myslia, že sa súčasný držiteľ opasku bojí s Gruzíncom ísť do klietky. Jeden z fanúšikov dokonca napísal, že čakal, že z auta, ktoré do nich narazilo, vyjde práve O’Malley. Jeho život vyzerá ako jedna predĺžená epizóda komediálneho seriálu” doplnil ďalší. 

Nastal jeho čas?

Dvalishviliho vstup do UFC nevyzeral vôbec dobre. Prvé dva duely totiž prehral a zdalo, že podpísať s ním zmluvu nebol pre Američanov správny krok. Potom to však začalo. 33-ročný bojovník postupne porážal jedného súpera za druhým. Jedným z nich bol napríklad aj borec, ktorý aktuálne zápasou pod hlavičkou OKTAGONu. Ide o bývaleho šampióna česko-slovenskej organizácie Gustava Lopeza (13-8).

Potom prišli skalpy brazílskej legendy Josého Alda (32-8), Petra Yana (17-5). Naposledy si v trojkolovej bitke poradil s bývalým šampiónom UFC Henrym Cejudom (16-4). Aktuálne sa nesie na neuveriteľnej vlne desiatich výhier v rade. Možný titulový súboj medzi ním a O’Malleym, by tak bol ozajstnou lahôdkou. 

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@gio_kiknadze17 Autor: Samuel Valent