VIDEO: To by skrátka nebol on! Procházka šokoval ďalším výnimočným prvkom v príprave

Zdroj:

Jiří Procházka (30-4-1) už neraz celému MMA svetu ukázal, že nie je ako väčšina profesionálnych bojovníkov. Za obrovské úspechy vďačí špecifickému životnému štýlu, ktorý by mnohí nezvládli. Fanúšikovia českého bojovníka preto nesledujú len kvôli výkonom v klietke, ale taktiež ich zaujímajú jeho tréningové metódy. Nuž, teraz všetkých znova šokoval a stal sa hitom internetu.

Na historickom podujatí UFC 300 sa „BJP“ po skvelom výkone vrátil na víťaznú vlnu. V druhom kole predčasne ukončil rivala Aleksandara Rakiča (14-4) a okamžite si od vedenia najlepšej organizácie vypýtal titulovú šancu v poloťažkej divízii. Hoci momentálne nie je potvrdené, či sa najbližšie dočká vytúženej odvety proti šampiónovi Alexovi Pereirovi (10-2), napriek tomu nenecháva nič na náhodu.

Obľúbený rodák z Hostěradic po návrate domov cenný triumf krátko oslávil a opäť všetkú svoju koncentráciu vrhol do prípravy. Vzhľadom na to, že množstvo priaznivcov je zvedavých na to, ako sa celá situácia napokon vyvinie, čakanie im Procházka kráti zábermi zo zákulisia. Jednoznačne najviac pritom zaujal atypickým spôsobom regenerácie.

Už dávnejšie český samuraj prezradil nepríjemný rituál, ktorý využíva na posilnenie imunity. Skrátka, na jar i na jeseň sa zošľahá žihľavou. Aj keď má dobre známa rastlina liečivé účinky, pri priamom dotyku s telom spôsobuje začervenanie pokožky, svrbenie či pálenie.

Často sa tak príjma napríklad vo forme čaju, no to pre 31-ročného zápasníka nie je ideálny spôsob. Obľubuje radikálnejšie metódy. Aby mali jeho podporovatelia lepšiu predstavu, na Instagrame ukázal celý proces šľahania sa žihľavou. Pochopiteľne, nebola to pre neho žiadna prechádzka ružovou záhradou, ale video hneď obletelo každú sociálnu sieť.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@jirkaprochazka, Autor: Kamil Schreiber