Vysnívaná zmluva pre Muradova: Koľko by zarobil za jeden zápas v ONE FC?

Zdroj: Instagram.com/makhmud_muradov

Mach Muradov (25-8) sa do UFC dostal v roku 2019 a aktuálne si v tejto organizácii drží skóre 3-2. Už o týždeň nastúpi v Londýne na svoj ďalší súboj, ktorý môže výrazne načrtnúť, kam povedú jeho ďalšie kroky. Uzbek žijúci v Česku sa vyjadril, ako to vidí so svojou budúcnosťou on sám, aké sú jeho aktuálne platové podmienky v UFC a akú ponuku dostal od ONE FC.

Muradov sa 22. júla stretne v klietke s Bryanom Barberenom (18-10). Američan svoje posledné dva zápasy v UFC nezvládol, v tomto smere je na tom teda rovnako ako Makhmud. Pre oboch bojovníkov pôjde o veľmi dôležité vystúpenie, nakoľko sa jednému z nich podarí pretrhnúť šnúru prehier. Muradov sa nedávno objavil v rozhovore VÍŠ, CO ŘÍDÍŠ?, kde priznal, s akou výplatou v UFC začínal a aké peniaze si zarobí v súčasnosti.

„Za svoj prvý zápas som mal 12-tisíc dolárov plus ďalších 12-tisíc za výhru. V Česku som teda zarábal viac ako za svoj prvý duel v UFC. Aktuálne inkasujem 40-tisíc dolárov, plus ďalších 40-tisíc ako bonus, no ako som už v minulosti hovoril, nežijem z peňazí zo zápasov. Vytvoril som si meno, ktoré predávam mediálne“.

Súboj s Barberenom môže okrem iného načrtnúť, akým smerom sa bude uberať Muradovova kariéra. V prípade zaváhania však vôbec nemusí zúfať. Na stole má totiž lákavú ponuku z ONE FC.Asi môžem prezradiť, že som dostal ponuku z ONE FC na 150 až 200-tisíc dolárov za zápas a tú istú sumu aj za výhru. UFC cieli hlavne na Ameriku a Európu, ONE FC zasa skôr na Áziu, odkiaľ pochádzam. Oni chcú budovať Uzbekistan ako nový trh, preto mi dali ponuku,“ vytasil zaujímavosť zo zákulisia Muradov, ktorý sa o svoju budúcnosť báť nemusí.

Zdroj: VÍŠ, CO ŘÍDÍŠ?, autor