Zdroj: Instagram/@naminal11, UFC

Tyson Nam (22-14-1) bol od roku 2019 súčasťou UFC, no po troch prehrách z posledných štyroch súbojov mu vedenie najprestížnejšej organizácie neponúklo kontrakt na predĺženie spolupráce. Musel si tak hľadať nové angažmán. Pochopiteľne, vzhľadom na jeho kvality to netrvalo dlho a upísal sa Front Street Fights (FSF), kde ohúril hneď pri svojej premiére.

Rodák z Havaja patrí vo veku 40 rokov už do kategórie ostrieľaných bojovníkov, pri ktorých sa špekuluje, kedy zavesia rukavice na klinec. On sa ale podľa všetkého do dôchodku ešte nechystá. MMA ho stále baví, čoho dôkazom je taktiež posledné vystúpenie, ktoré absolvoval v závere marca na podujatí FSF 28.

Nam sa v hlavnom zápase večera predstavil proti krajanovi Markovi Coatesovi (10-9). Do duelu nastupoval v role papierového favorita, ale azda nikto neočakával, že „Marky Marka“ totálne zdemoluje. Stačilo mu na to pritom len jedno kolo. V jeho závere sa blysol neskutočným knokautom.

Vyvrcholenie turnaja organizácie Front Street Fights s poradovým číslom 28 obletelo celý svet a niet sa čo čudovať. Zástupca gymu Gracie Technics totiž ohúril jedným z najbrutálnejších ukončení roka 2024. Necelých 20 sekúnd pred prvou prestávkou zastavil útok svojho súpera tvrdým zadným direktom. Coates sa následne poskladal na zem ako stavebnica Lego a o víťazovi bolo definitívne rozhodnuté. Vychutnajte si to!

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@Grabaka_Hitman, Autor: Kamil Schreiber