Explóziu radosti vystriedal u Piráta smútok. Prehra Čepa prenikla do okolia, z dohody nebolo nič

Zdroj: OKTAGON MMA

Spoločne vyhrávajú, spoločne prehrávajú. OKTAGON 51 bol v mnohých smeroch špecifickým turnajom. Okrem toho, že šlo o posledné podujatie roka, na karte sa predstavili až traja zástupcovia trnavského Spartakus Fight Gym. Kolegovia z jedného tímu spoločne trénovali, odopierali si sviatočné jedlo a taktiež cestovali do českej metropoly. Ich silnú vzájomnú podporu bolo cítiť na každom kroku.

Ako prvý šiel do boja Karol Ryšavý (13-6). Premiéru v perovej divízii zvládol bravúrne. Po bezchybnom profesorskom výkone nepotreboval ani dve minúty na to, aby talianskeho protivníka poslal k zemi. Neskôr vkročil do klietky mnohými odpisovaný Samuel Krištofič (17-6). Čo sľúbil, to doručil. Legendárneho a favorizovaného „Terminátora“ knokautoval po druhý raz v jeho bohatej kariére. A potreboval na to len 108 sekúnd.

Aby bol večer z pohľadu trnavského SFG stopercentný, ostávalo splniť jediné. Neľahká úloha stála pred Vlastom Čepom (12-3). Stroj na knokauty spravil maximum, ukázal obrovské odhodlanie, ale tentokrát padol. „Na Pirátovi a Karolovi bolo vidno, že si svoje víťazstvá natoľko neužili. Bolo im z toho veľmi smutno. Pirát bol po svojom zápase v útrobách, kde sledoval duel Vlasta. Po tej obrovskej radosti zavládlo ticho a sklesol,“ vytiahol príhodu spoza opony moderátor Robert Kmeťo.  

„Znamená to, že má okolo seba dobrých ľudí,“ okamžite konštatoval v rámci pilotnej špeciálnej epizódy GNP jeho kolega Jan Malach. „El Chapo“ je veľkým obľúbencom nielen medzi fanúšikmi. „Je to kus človeka. Ak niekto vyhrá, je ľahké sa na to namotať a tešiť sa z toho. Ale pokiaľ niekto prehrá, ľudia majú tendenciu to zahodiť a nijako ich to neovplyvní. Pri Vlastovi však bolo na celom jeho okolí cítiť, že to je osobné. Jeho prehra prenikla do mnohých,“ opísal svoje pocity Robert Kmeťo.

Výprava z malého Ríma plánovala po záverečnom turnaji roka z dielne OKTAGON MMA menšie posedenie. Keď však slovenský bombardér so srbskou krvou neodchádzal z arény z opaskom, harmonogram sa menil. „Keďže šlo o posledný turnaj roka, dohoda znela, že hocijako dopadnú zápasy, určite si všetci sadneme na pivo. Napriek tomu sme nikam nešli,“ priznal Ján Hudák, hlavný tréner Spartakus Fight Gym.

Takmer hodinu a pol trvajúcu debatu nielen na túto tému nájdete na našom Herohero. Špeciálne epizódy GNP s moderátormi Robertom Kmeťom a Janom Malachom umožňujú fanúšikom ešte výraznejšie a exkluzívnejšie nahliadnuť do zákulisia bojových športov. Súčasťou pilotného prvého dielu bol takisto Daniel Škvor, Matěj Kuznik, téma hrozby CTE či zhodnotenie kalendárneho roka 2023 z pohľadu OKTAGON MMA. Na platforme nájdete rovnako pätnásťminútový rozhovor s Vlastom Čepom.

Zdroj: MaxMMA.sk