VIDEO: Pobláznil celú krajinu! Nový šampión UFC sa na zápase slávneho Realu Madrid dočkal obrovskej pocty

Zdroj: UFC, Instagram/@iliatopuria

Pred niekoľkými rokmi niečo nepredstaviteľné, teraz realita. MMA vo svete neustále napreduje a teší sa čoraz väčšej popularite. Dôkazov na podporu tohto tvrdenia by sme mohli nájsť mnoho, no nám aktuálne stačí len jeden. Týka sa čerstvého UFC šampióna v perovej divízii Iliu Topuriu (15-0), ktorý svojím výkonom pobláznil Španielsko. Špeciálne poďakovanie si pre neho dokonca pripravil slávny futbalový klub Real Madrid. V stoji mu tlieskalo takmer 75-tisíc divákov!

„El Matador“ sa prednedávnom postaral o obrovský šok, keď na podujatí UFC 298 zdolal hviezdneho Alexandra Volkanovskeho (26-4). Podarilo sa mu to navyše vskutku obdivuhodným spôsobom. V druhom kole predviedol ukážkovú kombináciu, po ktorej sa „The Great“ zosunul k zemi. Sympatický španielsky reprezentant sa tak nezmazateľne zapísal do histórie zmiešaných bojových umení a dosiahol najväčší úspech v kariére.

Z bojovníka celonárodný hrdina!

Samozrejme, táto správa okamžite obletela všetky sociálne siete či médiá a dostala sa aj na titulky prestížnych španielskych periodík. A to už je čo povedať. V krajine, kde je športom číslo jeden futbal, bol úspech Topuriu najhorúcejšou aktualitou. Spôsobil ošiaľ, ktorý by sme pokojne mohli prirovnať k tomu z najlepšej éry Conora McGregora (22-6).

Práve legendárneho Íra 27-ročný zápasník bezprostredne po dueli vyzval na súboj a navyše predstavil spôsob, ako si to predstavuje. Na domácej pôde by rád vypredal futbalový svätostánok Santiago Bernabeu. Či k jeho stretu s McGregorom vôbec niekedy dôjde, to je momentálne len vo hviezdach, no on už na vlastnej koži okúsil elektrizujúcu atmosféru štadióna s kapacitou vyše 81-tisíc miest.

Pred zápasom španielskej najvyššej futbalovej súťaže medzi Realom Madrid a Sevillou sa totiž Ilia dočkal obrovskej pocty. Predstavitelia prvého menovaného klubu ho pozvali, aby všetkým fanúšikom i hráčom ukázal svoj nový opasok a postaral sa o ceremoniálny výkop. Zožal obrovské ovácie. Zo skromného chlapca s gruzínskymi koreňmi sa stal celonárodný hrdina.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@iHeartGeorgius1, Autor: Kamil Schreiber