V PFL sa rozdávali milióny: Aubin-Mercier po druhýkrát šampiónom, Harrison sa vrátila na víťaznú vlnu

mmacrossfire.com

Počas piatkovej noci boli v hlavnom meste Spojených štátov amerických na programe finálové zápasy tohoročnej sezóny PFL. Podobne ako predchádzajúce ročníky, aj tento sa v každej váhovej kategórii americkej ligy bojovalo o milión dolárov. Na turnaji sa predstavilo mnoho známych mien, najviac však medzi fanúšikmi rezonovali vystúpenia Kayly Harrison (16-1) a Dereka Brunsona (24-9).

Finálový duel ľahkej váhy a hlavný zápas turnaja ovládol Oliver Aubin-Mercier (21-5), ktorý po piatich kolách na body zdolal Claya Collarda (24-11). Napriek tomu, že sa Kanaďan v úvode musel popasovať s tvrdými calf kickmi súpera, súboj zvládol dostať na zem. Tam bol dokonca v jednej chvíli blízko aj ukončenia pred limitom, to ale Collard umne ubránil.

Aubin-Mercier si tak okrem výhry milióna dolárov na konto pripísal i desiatu výhru v PFL za sebou. Tridsaťštyriročný bojovník si v základnej časti sezóny 2023 postupne poradil so Shaneom Burgosom (16-5) a Anthonym Romerom (12-2), v play off porazil Bruna Mirandu (16-4). Aubin-Mercier sa z triumfu v PFL radoval už po druhýkrát, no ako priznal v pozápasovom rozhovore, momentálne nemyslí na nič iné, než na to, ako strávi čas s rodinou. „Dám si prestávku. Už pred dvoma rokmi som dcére povedal, že to je posledný rok, čo budem pracovať, takže cítim, že potrebujem stráviť čas s rodinou.“

Nervózna Harrison a jasná výhra Brunsona

Ďalšími šampiónmi sezóny 2023 sa vo svojich divíziách stali: Larissa Pacheco (23-4), Renan Fereira (13-3-3), Magomed Magomedkeridov (35-6), Impa Kasanganay (15-3) a Jesus Pinedo (23-6-1).

Diváci prítomní vo washingtonskej hale The Anthem taktiež videli víťazný návrat olympijskej víťazky v džude Kayly Harrison. Známa americká bojovníčka sa v klietke predstavila po prvýkrát od prvej prehry v kariére MMA. V dueli s veteránkou UFC Aspen Ladd ale Harrison už podobné prekvapenie nedopustila a zaknihovala jasné víťazstvo na body trikrát v pomere 30:27. „Bola som neskutočne nervózna (pred zápasom, pozn. red). Som vďačná PFL, že tu môžem byť,“ povedala v rozhovore po dueli.

Azda najdominantnejším výkonom večera sa zaskvel pri debute v organizácii Derek Brunson. 39-ročný veterán si s popredným zápasníkom PFL Rayom Cooperom III poľahky poradil štýlom štart-cieľ. O presvedčivom výkone najlepšie svedčí pohľad na bodové lístky arbitrov, ktorí po troch kolách prisúdili výhru Brunsonovi v pomere 30:25.

Zdroj: MaxMMA.sk