Karlosa Vémolu inšpiruje Alex Pereira: Toto budú posledné pokazené Vianoce

Karlos Vémola (zdroj: OKTAGON MMA)

Karlos Vémola (36-7) sa momentálne pripravuje na decembrový turnaj OKTAGON 51, kde konečne rozlúskne svoju rivalitu so slovenským zápasníkom Samuelom Krištofičom (16-6). Šampión poloťažkej váhy OKTAGON MMA hovorí, v čom sa inšpiruje od hviezdy UFC a držiteľa opasku v strednej divízii Alexa Pereiru (9-2).

„Terminátor“ proti „Pirátovi“ nastúpi v dohodnutej váhe do 88 kilogramov. On chcel štartovať ideálne v poloťažkej váhe, prípadne v dohodnutej do 90 kíl, ale slovenský borec na to nepristúpil. „Ondrovi Novotnému som hovoril, že keby sa chytil ‚„Pirát“, tak pôjdem catchweight 90kg. Pôvodne som mieril na chalanov okolo 93ky, 84ku by som išiel jedine o titul,“ rozhovoril sa najsledovanejší bojovník CZ-SK scény v interview pre Sport.cz.

Teraz už vieme, že Karlos bude musieť chudnúť pod 90 kg. „Môj pôvodný návrh bol 90ka, ale Ondra sa vrátil s tým, že „Pirát“ nepôjde viac než 88. Mohol som si vybrať, či vezmem zápas v 88ke alebo vôbec. Zamyslel som sa nad tým a povedal som si: dobre, toto budú posledné pokazené Vianoce a tú diétu zvládnem,“ poskytol svoj názor autor najrýchlejšieho KO v histórii OKTAGON MMA.

Namotivovať sa počas honosných vianočných sviatkov držať poctivú stravu a chudnúť do dohodnutej váhy, to rozhodne nie je jednoduchá úloha. Vémola hľadá motiváciu, kde len môže. Inšpiroval sa napríklad šampiónom strednej váhy UFC Alexom Pereirom. Ten na UFC 295 v New Yorku porazil českého bojovníka Jiřího Procházku (29-4-1).

„Vidím to na rybie filé s brokolicou alebo špenátom. Po zápase by som to videl na niečo na štýl toho, čo sme videli v UFC. Alex Pereira si okamžite po dueli dával pizzu, ja si dám všetky tie chlebíky a rezne okolo Silvestra. Naozaj sa bojím, ako budem vyzerať v januári,“ dodal „Terminátor“, ktorý do 88ky musí chudnúť približne 10 až 12 kilogramov.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor JV