UFC 300 a nečakaný zápas večera? Talentovaný bojovník sa k špekuláciám vyjadril jasne!

LowKickMMA

V zámorí je medzi fanúšikmi zmiešaných bojových umení v posledných dňoch azda najviac diskutovanou témou, aký bude hlavný súboj jubileného galavečera UFC 300. Ako sa nedávno vyjadril i šéf americkej organizácie Dana White, celá situácia okolo dohodnutia atraktívneho duelu je zložitá a v hre aktuálne je viacero možností.

Sú to iba hodiny, čo na verejnosť vyplávali špekulácie o možnej účasti jedného z najtalentovanejších bojovníkov organizácie na aprílovom turnaji UFC 300. Do úvahy pritom prichádzajú dve možnosti. Khamzat Chimaev (13–0) by sa na podujatí mohol stretnúť buď so šampiónom strednej váhy Dricusom du Plessisom (21–2), alebo tej velterovej, a to s Leonom Edwardsom (22–3).

Avšak trvalo iba chvíľu a k špekuláciám sa vyjadril i samotný bojovník. Ako informoval portál MMA Uncensored, Chimaev jasne vylúčil, že by sme ho mohli vidieť 13. apríla v zápase pod pravidlami MMA. A nie, nejde o súpera, ale o to, že práve tesne pred turnajom sa skončí tradičný islamský sviatok Ramadán. „Nezáleží mi, proti komu budem bojovať. Leon (Edwards, pozn. red.), (Dricus, pozn. red.) du Plessis, hocikto, ale nie počas Ramadánu a myslím že UFC 300 sa odohrá práve vtedy,“ uviedol bojovník, ktorý v brazílskom džiu džicu drží hnedý pás.

No a kde by sme potenciálne mohli byť svedkami návratu deviateho nasadeného bojovníka strednej váhy UFC? Khamzat ako o alternatíve hovorí o súboji na turnaji blízko Spojených arabských emirátov, kde v súčasnosti trénuje. „Možno proti niekomu v Saudskej Arábii. Chcem tam zápasiť, ale už nikdy viac to nebude počas Ramadánu.“ Známy bojovník sa naposledy v zápase ukázal v októbri minulého roka. V Abú Zabí zdolal bývalého šampióna velterovej divízie UFC Kamarua Usmana (20–4).

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk