Tornádo tvrdých úderov od Topallaja: Ryšavý bol nekompromisne knokautovaný už po pár sekundách

Zdroj: OKTAGON MMA

Stuttgart sa stal dejiskom turnaja OKTAGON 55. V kolónke vyvrcholenia celého podujatia sa nachádzali mená Christian Jungwirth (14-8) a Róbert Pukač (16-12-1). Odveta nemeckého miláčika a slovenského tvrďáka. Tunajší fanúšikovia sa ale tešili aj na vystúpenie Karola Ryšavého (13-6), ktorý odštartoval hlavnú kartu zápasov.

O hnacom motore zástupcu Spartakus Fight Gymu nemusel nikto pochybovať. Víťaz tretej série reality show OKTAGON Výzva mal pred sebou veľkú výzvu v podobe prvého profi duelu mimo česko-slovenskej pôdy. „Veľa sa zameriavame na zem, keďže súper je v tomto smere kvalitný. Na submisiu porazil aj môjho tímového kolegu. Musím si dávať pozor,“ narážal Slovák na svoju stuttgartskú prekážku.

Oproti nemu sa postavil Arijan Topallaj (6-0-1), ktorý si v novembri pri svojom debute v OKTAGON MMA poradil s Romanom Paulusom (9-4). „Bude ho chcieť pomstiť. Uvidíme, či sa mu to podarí. Je to skúsený bojovník, veď na konte má 19 profesionálnych zápasov. Viem, že je pripravený, má na to gule. Ale ja som nový, hladnejší a mladší. Prídem ho rozdrviť,“ vravel Albánec pred stretom s Ryšavým.

Po vstupe do klietky si obaja účastníci museli na svoj zápas ešte pár momentov počkať. V blízkosti totiž nebol prítomný doktor. Po chvíli už bolo v poriadku a odštartoval sa duel, ktorý ale napokon trval kratšie, ako samotné čakanie na príchod lekára. Topallaj hneď skraja merania síl vytiahol brutálnu kombináciu tvrdých úderov, z ktorých jeden skončil na brade Ryšavého a knokautoval ho.

Albánsky borec si tak pripísal bleskové víťazstvo. Tridsaťšesť sekúnd a bolo vymaľované, Slovák musel prehryznúť ťažkú prehru. Jeho protivník tak v profesionálnej kariére ostáva nezdolaný. Po triumfe si v rozhovore veril a plný adrenalínu vyzval organizáciu, nech proti nemu postaví akéhokoľvek súpera.

Zdroj: MaxMMA.sk