Prehra mu renomé nepoškodila. KSW otvorene o Brichtovej budúcnosti: Čo ak príde ponuka z UFC?

Zdroj: KSW

Poľská organizácia KSW počas uplynulého víkendu zavítala do českého Liberca a priniesla atraktívnu šou. Na turnaji s poradovým číslom 91 sa predstavilo až sedem domácich reprezentantov vrátane obľúbeného Lea Brichtu (12-4). Ten však v hlavnom zápase galavečera v súboji o dočasný titul ľahkej váhy nestačil na Valeriua Mirceu (30-8-1). Aký vplyv to bude mať na jeho budúcnosť?

Talentovaný 26-ročný zápasník bol proti skúsenejšiemu Moldavcovi silný v postoji, no na zemi ťahal za kratší koniec. „Solitary Wolf“ túto Brichtovu slabinu naplno využil v polovici štvrtého kola, kedy úspešne utiahol submisiu „rear naked choke“. Celá Home Credit Arena stíchla a medzi českými fanúšikmi zavládol obrovský smútok.

Môže dokázať veľké veci

Rodák z Prahy síce na najväčší úspech vo svojej doterajšej kariére nedosiahol, no stále má obrovský potenciál a množstvo ďalších dôležitých duelov pred sebou. Uvedomuje si to aj vedenie KSW, ktoré si prítomnosť Brichtu vo svojej organizácii vysoko cení.

„Má unikátnu osobnosť. Stále je veľmí mladý a plný talentu. Niekedy zápas rozhodne malá chyba alebo detail, a to sa teraz prihodilo Leovi. Súpera neraz otriasol. Možno keby zvoľnil z agresívneho útoku a viac si pripravil svoje údery, hovorili by sme o ňom ako o novom šampiónovi,“ ohodnotil výkon sympatického bojovníka pre iSport.cz športový riaditeľ Wojslaw Rysiewski a ďalej sa zamyslel nad jeho budúcnosťou: „Vidím v ňom obrovský potenciál. Pokiaľ si udrží sústredenosť na MMA, môže dosiahnuť veľké veci aj mimo KSW. Doposiaľ ukázal progres v každom súboji. Keď bude pokračovať po tejto trajektórii, môže žiariť dokonca v UFC.“

Nie je žiadnym tajomstvom, že najväčšia organizácia zmiešaných bojových umení už v minulosti prejavila záujem o služby zástupcu Hanuman Gymu, no na ďalšiu príležitosť si kvôli zmluve s KSW bude musieť ešte počkať. „Viem, že OKTAGON niektorým zápasníkom udeľuje výnimky, ale my to tak nerobíme. Kontrakty uzatvárame na počet zápasov alebo na časové obdobie. Ak tie vypršia, predstavíme novú ponuku a vyjednávame. Pokiaľ sa nám nepodarí prebiť možnosti UFC, poprajeme bojovníkovi veľa šťastia. Už niekoľko našich šampiónov zožalo úspech v najdrahšej klietke sveta,“ vysvetlil Rysiewski.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: isport.cz, Autor: Kamil Schreiber