KSW 91: Neuveriteľný zápas v Liberci. Mircea nakoniec Brichtu zdolal a stal sa novým šampiónom!

KSW.

Do posledného miesta zaplnená aréna Home Credit v Liberci bola v sobotu večer svedkom súboja o dočasný titul ľahkej váhy KSW medzi Valeriu Mirceom (30-8-1) a Leom Brichtom (12-4). Súboj, ktorý na papieri vyzeral skutočne atraktívne, naplnil očakávania a po štyri kolá sme tak videli tú najvyššiu úroveň zmiešaných bojových umení.

Do KSW vstúpil dôležitým víťazstvom na tom azda najväčšom možnom fóre, a to pred tisíckami divákov na národnom štadióne našich severných susedov vo Varšave. Brichta si vtedy tesne na body poradil s Maciejom Kazieczkom (9-3), no hneď bolo každému jasné, že sa v ľahkej divízii objavil nový vyzývateľ.

Na októbrovom podujatí v Třinci mal potom ambície dvadsaťšesťročného bojovníka preveriť Roman Szymański (17-8), jeden z najlepších zápasníkov vo váhe do 70 kilogramov v Európe. So zástupcom pražského PriMMAt gymu to pred tretím kolom nevyzeralo dobre, na to, aby si odniesol domov víťazstvo, potreboval duel ukončiť pred uplynutím časového limitu. A tak sa aj stalo, Brichta ukázal skvelé kardio, nezlomnú vôľu a v čase 4:50 porazil skúseného Poliaka na technický knokaut.

Pokiaľ ide o cestu Mirceu, ten sa so Szymańskim stretol hneď v úvodnom dueli v KSW a hoci v polovici roka 2022 ešte na neho nestačil, po dvoch výhrach sa prepracoval k odvete. Zatiaľ čo Brichta na karte KSW 83 bojoval s Kazieczkom, Mircea na druhý pokus na bodové rozhodnutie Romana Szymańskeho už zdolal a získal si šancu bojovať o dočasný pás divízie.

Priebehu duelu

Prvé kolo bolo viac menej nervózne, ani jeden bojovník nechcel urobiť chybu, a tak sme sledovali načítavanie si pohybov od bojovníkov a výmeny kopov. Brichta pridával k nízkym kopom na nohu i kopy na hlavu a stred tela, Mircea sa zase pokúšal skrátiť vzdialenosť a nájsť priestor na kombináciu úderov rukami. Na konci kola sme videli jeden úspešný takedown zo strany Moldavca.

Druhé kolo a po krátkej epizóde v postoji sme opäť na zemi, kde Mircea hľadá priestor na údery či submisiu. Moldavec sa dokonca dostal k pokusu o arm triangle, no Brichta to zvládol ubrániť.

Nasledujúce minúty a tlak českého bojovníka v postoji. Mircea sa snaží brániť, ale nedarí sa mu to tak, ako by sám chcel. Brichta zvyšuje tlak, avšak práve v tej chvíli Mircea situáciu ukľudnil dokončeným strhom na zem. Mircea sa tam dostal najprv do bočnej kontroly a neskôr sa to podarilo vylepšiť ešte viac. Na konci kola Mircea skúsil Leovi nasadiť na rear-naked choke, na čo už český bojovník nenašiel odpoveď! Valeriu Mircea sa tak stal novým dočasným šampiónom ľahkej váhy KSW!

Viac noviniek, informácií, videí a zaujímavostí zo sveta zmiešaných bojových umení nájdete na MAXMMA.sk.

Zdroj: MaxMMA.sk