Deák si pôsobenie v ruskej ACA nevie vynachváliť: Vždy je o všetko postarané. Na Borárosa má jasný názor

Instagram/@_tomas_deak

Patrí medzi najlepších slovenských bojovníkov, no nie je o ňom skoro vôbec počuť. Tomáš Deák (23-13-1) už niekoľko rokov pôsobí v ACA a za ten čas si tam vybudoval silné renomé. Na domácej bojovej scéne sú však jeho úspechy spomínané len minimálne. Ako sa k stavia k tejto problematike a prečo sa mu elitná ruská organizácia tak zapáčila?

Rodák z Bratislavy debutoval v ACA v novembri 2020, keď nestačil na Mikaela Silandera (20-10). Odvtedy nastúpil do ďalších piatich zápasov a v štatistikách mu svieti vyrovnané skóre 3-3. Naposledy bol v akcii koncom januára, no súboj proti Magomedovi Bibulatovi (21-3) mu nevyšiel podľa predstáv. V treťom kole neustál ground and pound veterána UFC a rozhodca sa uchýlil k predčasnému ukončeniu.

Ľudia na Rusko zanevreli…

Nie je žiadnym tajomstvom, že česko-slovenskí priaznivci MMA nedisponujú množstvom informácii o ruskej organizácii, a tak sa o nej šíria viaceré rozporuplné názory. „Super, mne sa tam veľmi páči. Čo sa týka manažmentu, sú perfektní. Vždy je o všetko postarané. Prídu pre nás, odnesú nás, sú k nám milí. Vyhovejú nám v každej situácii a pomôžu s hocičím,“ opísal svoje skúsenosti Deák v relácii GnP z dielne MaxMMA a podelil sa aj o jednu príhodu: „Raz sa mi dokonca stalo, že som potreboval meniť letenku na iného človeka. Rátal som s tým, že si to uhradím z vlastného vrecka, no oni mi to všetko zaplatili.“

Ostrieľaný 33-ročný bojovník nemá na svojho aktuálneho zamestnávateľa žiadne výčitky a je maximálne spokojný. „Fanúšikovia ich majú strašne zaškatuľkovaných, ale keď tých moslimov spoznáš, sú to naozaj dobrí ľudia. Je tam taká mentalita brat za brata, a to sa mi veľmi páči. Každý ťahá za jeden povraz,“ prezradil, čo ho najviac ohúrilo.

K Tomášovi nedávno do ACA pribudol ďalší Slovák – Gábor Boráros (20-10-1). Na rozdiel od niektorých iných zápasníkov, z tejto správy sa úprimne teší, a to najmä preto, že s „Punisherom“ má skvelý vzťah. Pôsobenie v Rusku je však v súčasnej situácii mnohými vnímané negatívne. Samozrejme, to neuniklo ani jeho pozornosti.

„Ľudia zanevreli na to Rusko, ale nijako sa tým nezaoberám. Už aj pred vojnou som to bral tak, že fanúšikovia si skrátka nepozrú niekoho, koho nepoznajú. Zrejme si ACA nezapnú len kvôli mne, keď ich zvyšok zápasovej karty nezaujíma. Tým pádom sa o tom ani veľmi nerozpráva a stratí sa to. Vie sa o tom, že mám zápas i váženie a tým to hasne,“ uzavrel túto tému Tomáš Deák.

Viac noviniek, informácií, videí a zaujímavostí zo sveta zmiešaných bojových umení nájdete na MAXMMA.sk.

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber