Wau! UFC prekonalo neuveriteľný rekord

Zdroj: UFC

Do turnaja, na ktorom sa predstaví Conor McGregor (22-6), zostáva ešte niečo vyše mesiaca, no už teraz jeho comebackový súboj s Michaelom Chandlerom (23-8) prepisuje historické tabuľky. Generálny riaditeľ UFC Dana White potvrdil, že sa im podarilo prekonať neuveriteľný rekord.

Zaujímavé je na tom to, že doposiaľ nedošlo ani k žiadnej tlačovej konferencii, na ktorej by bojovníci mali možnosť promovať svoje zápasy, no už teraz je jasné, že pôjde o najsledovanejšiu udalosť v histórii zámorskej organizácie. Najväčšiu zásluhu na tom má hlavne dlhoočakávaný zápas legendárneho McGregora, ktorý pauzuje už od roku 2021, keď utrpel brutálne zranenie nohy proti Dustinovi Poirierovi.

Fanúšikovia na jeho návrat netrpezlivo čakajú až dodnes, a už o šesť týždňov na to skutočne dôjde. Niekomu by sa nemuseli pozdávať vysoko nastavené ceny za lístky do 20-tisícovej haly v Las Vegas, kde sa toto veľkolepé podujatie uskutoční, no na záujme o ne to vôbec neuberá. Ceny za vstupenky sa pohybujú v rozmedzí od 750 až do 14 500 amerických dolárov. Nejde však o nič nezvyčajné. Podobné sumy bývajú pravidelne na všetkých podujatiach, kde je súčasťou štartovky aj „Notorious“.

Na turnaji UFC 205, kde vtedy Mcgregor nastúpil proti Eddiemu Alvarezovi, sa organizátorom na lístkoch podarilo vygenerovať až neuveriteľných 17 700 000 dolárov. Tento rekord nebol dlhé roky prekonaný. Ír odvtedy zápasil štyrikrát, no ani raz už túto hranicu UFC nepreskočilo. Na druhom mieste je totiž McGregorova prehra z roku 2018 proti Khabibovi Nurmagomedovovi, kde sa na vstupenkách zarobilo 17,2 milióna dolárov. Všetko sa zmenilo až s organizovaním galavečera UFC 303, na ktorom sa predstaví aj slovenský zápasník Martin Buday (12-2). V rozhovore pre sa Dana White najnovšie vyjadril, že na lístkoch už zarobili viac ako 20 miliónov dolárov, čím vytvorili nový rekord. Zámorská organizácia si však určite prilepší oveľa viac, pretože do turnaja ešte zostáva veľa času.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent