Oznam, na ktorý čakali všetci fanúšikovia: O budúcnosti Keitu je definitívne rozhodnuté!

OKTAGON MMA

Organizácia OKTAGON MMA už začiatkom decembra predstavila, že v roku 2024 sa fanúšikovia môžu tešiť na druhú sériu projektu Tipsport Gamechanger. Po welterovej divízii tentokrát o hlavnú výhru v hodnote 300-tisíc eur zabojuje 16 bojovníkov ľahkej váhy. Aj keď už účasť potvrdili viaceré hviezdy európskeho MMA, stále sa čakalo na vyjadrenie azda tej najväčšej – Losenea Keitu (12-1). Nuž, teraz to prišlo!

Obľúbeného belgického bojovníka sme naposledy mohli vidieť na jubilejnom podujatí OKTAGON 50 v Ostrave, kde získal opasok pre šampióna perovej váhy. Svojho súpera Nika Samsonidseho (10-3) knokautoval v úvode druhého kola. Od toho momentu sa ale rozbehla vlna špekulácii ohľadom jeho budúcnosti. Česko-slovenskí priaznivci zmiešaných bojových umení si želali jeho účasť v miliónovej pyramíde, no spolumajitelia Pavol Neruda a Ondřej Novotný museli súperiť s ponukami viacerých konkurenčných organizácii.

Dráma má ale napokon šťastný koniec, aký si každý prial. “Black Panther” ostáva pod žlto-čiernymi vlajkami a bude súčasťou Tipsport Gamechangeru, informoval prostredníctvom sociálnych sietí OKTAGON. Opäť sa tak predstaví v najtvrdšom meste Českej republiky, kde sa 2. marca uskutoční otváracie kolo európskej ligy majstrov MMA.

Kto bude jeho prvým súperom, to je momentálne vo hviezdach. Rozlosovanie pri toľkých veľkých menách ako napríklad Amirkhani (17-9), Paradeiser (18-8), Torres (14-5) či Bogdanović (15-1) bude nesmierne zaujímavé. Jedno je však isté, Keita sa nepochybne radí medzi najväčších favoritov ostrosledovaného turnaja a bolo by obrovským prekvapením, keby sa neprebojuje ďalej.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@oktagonmma, Autor: Kamil Schreiber