Ostrieľaný rozhodca má obavy o hviezdu OKTAGONu: Je krehký a nedokáže sa zastaviť!

Zdroj: OKTAGON MMA

Jednou z najväčších hviezd organizácie OKTAGON MMA je momentálne Belgičan Losene Keita (12-1). Šampión perovej váhy má nesporné kvality a navyše svojím vystupovaním si získal srdcia mnohých fanúšikov. V období posledných ôsmich mesiacov ale jeho rozlet skomplikovali dve nepríjemné zranenia, čo neušlo ani pozornosti veľkého odborníka a skúseného rozhodcu Pavla Touša. V čom vidí problém?

„Black Panther“ mal medzi profíkmi stopercentnú bilanciu, až kým si v lete na Štvanici proti Matemu Sanikidzemu (11-2) nezlomil nohu. Pomerne rýchlo sa však dokázal vrátiť a v decembri v titulovom zápase knokautoval Nika Samsonidseho (10-3). Následne prijal ponuku do druhej edície projektu Tipsport Gamechanger, no počas prípravy sa opäť zranil, a tak bol jeho duel presunutý na máj do Frankfurtu. Keita je krehký, to sa už ukázalo. Tie zranenia mu išli tesne za sebou,“ vyjadril obavy „Picante“ v relácii GnP z dielne MaxMMA na platforme Herohero pred súbojom s Agym Sardarim (17-4).

Zlomí si nohu a behá po klietke

Pochopiteľne, téma neskončila len pri tomto jednom vyhlásení. „Vždy, keď sa bavím s niekým o ideálnej MMA postave, napadne mi Rony Paradeiser (19-8) a afroameričania. Keď vidím Keitu, Michaela Pagea, (22-2) Kevina Hollanda (25-11) či Akonneho Wanlissa (7-2) – majú veľké rozpätie rúk, svaly na správnom mieste a úzke predlaktie i lýtka. Vyzerá to veľmi atleticky a na úkor toho tam je možno tá krehkosť.“ podelil sa o svoj názor moderátor a zápasník v jednej osobe Jan Malach (16-14).

Pri talentovanom 26-ročnom bojovníkovi ale známy arbiter Touš okrem náchylnosti na zranenia spomenul ďalší problém, ktorý podľa neho zohráva obrovskú rolu – syndróm ADHD. „Ani na sekundu sa nedokáže zastaviť. On si zlomí nohu a napriek tomu behá dookola po klietke. Nie je tým pádom schopný správne rehabilitovať, čo je vidieť,“ opísal, ako si u Keitu všimol poruchu pozornosti kombinovanú s hyperaktivitou a ďalej pridal aj jednu osobnú skúsenosť: „Keď sa prvýkrát zranil, rozhodoval som to ja a môžete si pozrieť na videu, že za ním prišiel doktor, nech už nechodí, či je blázon a on stále išiel.“

Takmer 45-minútovú debatu s Pablom „Picante“ Toušom na viacero atraktívnych tém vrátane tejto nájdete na našom Herohero. Špeciálne epizódy GnP s moderátormi Robertom Kmeťom a Janom Malachom umožňujú fanúšikom ešte výraznejšie a exkluzívnejšie nahliadnuť za oponu bojových športov. 

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber