Kontroverzný bodový výsledok má dohru: Novotný spečatil osud jedného z rozhodcov

Zdroj: OKTAGON MMA

Kontroverzné bodové rozhodnutie, ku ktorému došlo na turnaji OKTAGON 55 v Stuttgarte si vypýtalo svoju daň. Výsledok konfrontácie medzi Jakubom Bahníkom (9-5) a Wahidom Najandom (8-2) prekvapil nejedného fanúšika aj samotného českého bojovníka. Spolumajiteľ organizácie Ondřej Novotný sa v podcaste MMA Letem Světem k celému incidentu vyjadril a odtajnil následky.

Zápas sa od úvodu vyvíjal v prospech českého reprezentanta. Už v prvom kole bol vďaka svižnému tempu blízko ukončenia, no Afganec ustál jeho nátlak. Na jeho stranu sa však priklonili len dvaja bodoví rozhodcovia. Jeden z nich prisúdil prvé kolo Najandovi, čo malo veľký vplyv na konečný výsledok.

„Na mojom bodovom lístku vyhral Kuba jednoznačne 2:1. Ale myslím si, že dva lístky budú vyzerať presne naopak,“ vyjadril sa Novotný tesne po záverečnom gongu. Tušil, že niečo nebude v poriadku a predikoval, že po vyhlásení víťaza príde protest a pokus o prebodovanie výsledku. Odhad spolumajiteľa OKTAGONu bol presný a víťazstvo získal Najand.

V OKTAGONe sa už neukáže

Rozhodca, ktorý bol v klietke počas prvého zápasu karty medzi Jacintou Austin (6-2) a Karolinou Wójcik (11-5), mal pôvodne rozhodovať až tri zápasy. Novotný ešte pred turnajom povedal, aby ho nechali len v prvom dueli, pretože na to nemá. „Ten tu nemá, čo robiť. On nie je level Oktagonu. Ja to o ňom viem, už po***l niekoľko zápasov, prečo tu zas je?,“ spýtal sa promotér.

Nakoniec ho nechali bodovať aj Bahníkov zápas, pri ktorom prvé kolo videl inak ako jeho kolegovia. Novotný o jeho nasadení údajne nevedel. „Bahníka pripravil o víťazstvo,“ povedal spolumajiteľ organizácie, ktorý jednoznačne nesúhlasí s tým, že úvodne kolo český zástupca prehral. Následne prezradil, že spomínaného rozhodcu už v OKTAGONe neuvidíme. Podľa jeho slov to nebol jeho prvý prešľap. Konfrontoval aj arbiter Clemensa Wernera, ktorý bol tiež prítomný: „Teraz ste okradli chlapca o 15 % do budúceho zápasu, o slávu aj o nejakých sponzorov. Zmenili ste mu život.

Na internete sa pôvodne šírilo, že český reprezentant podal oficiálny protest, čo však nebola pravda. V špeciálnej epizóde podcastu GnP na platforme Herohero to vyvrátil uznávaný český rozhodca Pavel Touš. Bahník sa voči rozhodnutiu neodvolával, pretože väčšinou podobné protesty skončia neúspešne a nechcel na to zbytočne míňať finančné prostriedky a energiu. Pre Jakuba Bahníka to bola prvá porážka od roku 2019, keď ho knokautoval Mateuszi Legierski.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent