OKTAGON 50: Samsonidseho odniesli po KO od Keitu na nosidlách, Paradeiser vymazal Buchingera!

OKTAGON MMA.

Jubilejný päťdesiaty turnaj najväčšej domácej organizácie zmiešaných bojových umení je za nami. OKTAGON MMA a aréna Ostravar, dnes už ikonické spojenie. Inak tomu nebolo ani v sobotu, keď sa v „najtvrdšom meste Českej republiky“ predstavili elitní českí a slovenskí bojovníci. Hlavným ťahákom bola potom dvojica titulových súbojov Losene Keita (11-1) vs. Niko Samsonidse (10-2) a Ivan Buchinger (41-8) vs. Ronald Paradeiser (17-8).

Podujatie OKTAGON 50 odštartovalo súbojom tak trocha odlišných svetov. Zatiaľ čo pre niekdajšieho úspešného muay thai bojovníka Marca Nováka (1-1) išlo iba o druhý duel medzi profesionálmi, to Michal Konrád (7-10) vstupoval do klietky už po sedemnástykrát. Zástupca bratislavského Hanuman gymu si v úvode prešiel ťažkými chvíľami na zemi, ale v konečnom zúčtovaní sa tešil z výhry práve on. O výhre Nováka rozhodli najmä tvrdé a presné údery kolenami v klinčoch pri pletive.

Prehru v oktagone si pripísal jediný hriešnik z piatkového váženia pred turnajom Michal Kotalík (6-6). V súboji dvoch účastníkov druhej série reality šou Oktagon Výzva podľahol inému veteránovi organizácie Ondřejovi Raškovi (9-8) na TKO. Zaujímavosťou duelu je fakt, že za ukončením stálo neštastné pošmyknutie Kotalíka.

„Domácu pôdu“ proti Ammarimu Diedrickovi (5-2) uhájil rovnako Máté Kertész (14-6-1). Maďarský bojovník v OKTAGONe zaknihoval už pätnáste vystúpenie a pokiaľ ide o skúsenosti, tie sa v tomto prípade ukázali byť dôležitým aspektom. Diedrick hrozil v postoji, avšak nebol by to Kertész, ak by nenašiel cestu za víťazstvom na zemi.

Po roku sa do OKTAGONu vrátil obľúbenec českých fanúšikov Matěj Peňáz (8-1). Predpovede stávkových kancelárií sa v zápase vyplnili do bodky – víťazstvom bojovníka švédskeho All Stars gymu nad Nórom Ole Magnorom (8-8). Bývalý bojovník najprestížnejšej kickboxerskej ligy GLORY dosiahol víťazstvo po menej než tridsiatich sekundách famóznym KO.

„Milujem to, bola to dlhá pauza, myslel som iba na to, kedy sa vrátim. To je to, čo robím, robím to od svojich jedenástich rokov,“ povedal v klietke Peňáz, ktorý neváhal a hneď vyzval na súboj Matthewa Bonnera (16-9-1).

Doslova vydretým víťazstvom sa na turnaji OKTAGON 50 v zápase proti Vladovi Lengálovi (6-2) môže popýšiť Samuel Bark (8-2). Bol to stret, ktorý na papieri sľuboval ohňostroj v postoji, no netrvalo dlho a stal sa z neho trojkolový boj na zemi a pri pletive o každý centimeter oktagonu.

Hry o tróny skončili lepšie pre duo Paradeiser a Keita

Už pri ohlásení sľuboval súboj v súčasnosti dvoch najlepších slovenských bojovníkov ľahkej váhy veľké predstavenie. Ivan Buchinger (41-9) a Ronald Paradeiser (18-8) sa opäť stretli po takmer troch rokoch. Čo sa týka Buchingera, ten od ich prvého vzájomného duelu stihol štyri zápasy, pričom prehral iba jediný – s Losenem Keitom (12-1). Podobne s Keitom prehral i „Rony“, avšak s tým rozdielom, že do odvety nazbieral až šesť „zelených políčok“.

To, ako sa veľmi zlepšil, potvrdil rodák z Gbiel už v prvom kole, keď viackrát nachytal Buchingera v postoji. Výborná obrana proti takedownom, kotrola vzdialenosti, presnosť a tvrdosť úderov, to všetko bolo na strane Ronyho. Hoci niekdajší šampión Cage Warriors alebo M1 Global ťahal za kratší koniec, každou minútou ukazoval, že sa nezmieni vzdať.

Odhodlanie tridsaťsedemročného zápasníka stopli po treťom kole až jeho tréneri, keď sa rozhodli kvôli hlbokému cutu z obavy o zdravie svojho zverenca, duel odmávať. Paradeiser tak nielen, že odplatil Buchingerovi porážku z januára 2021, ale hlavne sa na tretí pokus stal nespochybniteľným kráľom ľahkej váhy OKTAGONu.

Jubilejné podujatie v Ostrave ukončil súboj Keitu s Nikom Samsonidsem (10-3). Obaja bojovníci potvrdili, že ide o absolútnu špičku Európy vo váhe do 66 kilogramov. Rýchlosť, zápasnícke IQ, pohyby, obrana, útok, skrátka všetko, čo by sme mohli chcieť od moderného MMA.

Napriek tomu, že Samsonidse v prvej päťminútovke predviedol skvelý výkon, stačil jeden dobrý úder a bolo po zápase. Keita zvíťazil v druhom kole a uzurpoval trón perovej váhy OKTAGONu. O tom, že išlo o tvrdé KO, svedčil fakt, že nemeckého bojovníka museli po skončení duelu odnášať na nosidlách. „Ja som skutočný deal, nie on, povedzte mu to. Hovoril som to. Jedna vec je o mne známa, nikdy nezoberiem súboj, ak nie som pripravený. Som nerd, maniak, stále pripravený, videl som všetko. Rony nie je šampión, pokiaľ tam nie som ja. Rony, synček, vyrástol si (od posledného zápasu, pozn. red.), ale teraz mi prines môj pás,“ povedal v pozápasovom rozhovore nový kráľ perovej divízie.

Zdroj: MaxMMA.sk