OKTAGON mu prirástol k srdcu: Najaktívnejší zahraničný bojovník má na dosah cenné jubileum!

Organizácia OKTAGON MMA začala svoju púť na konci roka 2016 a odvtedy jej rukami prešli stovky bojovníkov. Zatiaľ čo niektorí sa pod žlto-čiernou vlajkou dlho neohriali, zopár z nich si vďaka svojim výkonom a lojalite vyslúžili označenie stálice. Do tejto úzkej skupiny patrí nepochybne aj maďarský reprezentant Máté Kertész (14-7).

Historicky najaktívnejší je šampión ľahkej váhy a favorit druhého ročníka projektu Tipsport Gamechanger Ronald Paradeiser (19-8). Vrátane exhibičného boxerského duelu proti Vladimírovi Moravčíkovi má momentálne na konte 18 vystúpení. V klietke častokrát vidíme aj ďalších česko-slovenských zástupcov – Davida Kozmu (32-13), Samuela „Piráta“ Krištofiča (17-6) či Karlosa Vémolu (36-8). Medzi zahraničnými zápasníkmi ale tejto štatistike jasne vládne jedno meno.

Ako správne tipujete, ide práve o spomínaného Mátého Kertésza. „The Cold Blooded“ sa prvýkrát predstavil na podujatí OKTAGON 6 v máji 2018, kedy si poradil s Lukášom Pajtinom (3-4). Od toho momentu je verný najväčšej európskej organizácii. Pridal ďalších 14 štartov a jeho cesta ani zďaleka nekončí.

Už počas tohto víkendu svoju bilanciu obohatí o 16. súboj. V nemeckom Stuttgarte sa na turnaji s poradovým číslom 55 stretne s domácou hviezdou Niklasom Stolzem (13-6). Podľa kurzov stávkových kancelárii síce 31-ročného maďarského bojovníka nečaká nič jednoduché, no rozhodne urobí všetko pre to, aby získal jubilejné 10. víťazstvo v OKTAGON MMA. Podarí sa mu to?

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber