Novotný sa oprel do ONE FC a PFL: To čo robia nedáva zmysel! Keď spália miliardu…

Makhmud Muradov si včera pripísal štvrtý triumf v UFC nad Bryanom Barberenom. Vo videu pre kanál Bratři v aute sa mal samotný bojovník vyjadriť, že od ázijskej organizácie ONE FC dostal ponuku na 150-tisíc (v prípade výhry, krát dva) dolárov za zápas, čo je niekoľkonásobne viac, ako dnes zarába v UFC. V americkej organizácii si navyše nemôže borec propagovať vlastných sponzorov. Obľúbený Mach v rozhovore uviedol aj to, že aktuálne v organizácii zarába 40-tisíc (v prípade výhry, krát dva) dolárov za zápas. S námetom prišiel portál Kaocko.cz.

K téme výplat a udržateľnosti organizácii v MMA sa vyjadril nedávno aj spolumajiteľ Oktagon MMA Ondřej Novotný. „Peniaze v MMA sa v tejto chvíli pália neuveriteľným spôsobom. One FC a predovšetkým PFL sa do toho opreli tak, že to nedáva vôbec žiadny ekonomický zmysel, čo je vidieť aj na ich výplatných listinách. Jednoducho to nefunguje. PFL nie je schopné vypredať Vertigo v Berlíne, kde sa vojde dva a pol tisíc ľudí. Keď do toho dáš také peniaze, tak je to absolútny nonsense.“

„Toto sa proste nedá vydržať. Ešte nezarobili ani cent, práve naopak, ale niekto do nich nalial skoro 300-miliónov a teraz predvádzaš tieto nezmyselné kroky. Nič dlhodobé z toho ale nemáš a One FC je dosť podobný príbeh. Ani tam zarobené peniaze ešte nikto nevidel. Oni ale tvrdia, že zarábajú inde, takže keď spálime miliardu ročne, tak to tak nevadí,“ konštatoval ironicky Novotný v MMA Letem Světem.

Ziskový produkt?

Téma výplat bojovníkov je niečo, čo sa v súvislosti s UFC, PFL či Oktagonom a ostatnými organizáciami rozoberá pravidelne. Je však minimálne ekonomickou pravdou, že v tomto smere je pochopiteľné, ak organizácia (firma) sleduje aj to, či je jej produkt ziskový a v akom prípade by ziskový nebol. Politika UFC, či Oktagon MMA je zdá sa, založená na princípe firmy, ktorá bude finančne zdravá a produktívna. Na akom princípe sú založené organizácie, ktoré sú podľa logiky sedliackeho umu v stratách je otázkou.

Zdroj: MaxMMA.sk