Neporazený Ír vzhliada k McGregorovi, ale prirovnáva sa k inej ikone: Obaja sme úplne suverénni!

Ian Machado Garry (zdroj: IG/iangarry)

Ian Machado Garry (13-0) hovorí, že tak dominantný výkon, ako predviedol na turnaji UFC 292 proti Neilovi Magnymu (28-11), nevideli fanúšikovia MMA od čias Khabiba Nurmagomedova (29-0). Írsky bojovník neskrýva obrovské sebavedomie a ďalšie smelé plány.

„The Future“ zdolal Magnyho na body, vďaka čomu si pripísal už trinásty profesionálny triumf. Člen welterovej divízie UFC nepochybuje o tom, že jeho výkon bol absolútne dominantný. „Posledný bojovník, ktorému sa podarilo byť takto suverénny, bol Khabib. To je úroveň, o ktorej hovoríme, i keď sú medzi nami aj rozdiely,“ rozhovoril sa pre MMA News.

Keď sa sám spätne obzrie za svojím posledným vystúpením, chyby sa mu hľadajú len naozaj ťažko. „Každý chce súpera ukončiť, ale najdôležitejšie je mať po zápase ruku vo vzduchu. Myslím si, že to, čo som predviedol, bolo dominantné, múdre aj inteligentné. Zobral som zápas desať dní pred turnajom. Nastúpil som proti súperovi s úplne iným štýlom, na aký som sa pripravoval. Všetko proti Magnymu klaplo úplne perfektne,“ pokračoval doteraz nepozeraný zápasník UFC.

Hoci je jeho obrovským vzorom slávny krajan Conor McGregor (22-6), seba prirovnáva k inej ikonickej legende. „Khabib Nurmagomedov, to je level dominancie, o ktorom je reč,“ sebavedomo hovoril 25-ročný dublinský rodák. Ambicióznym cieľom Garryho je získať titul vo váhovej kategórii do 77 kilogramov. Kráľom welterovej divízie je aktuálne Leon Edwards (21-3).

Zdroj: MMA News, autor