Kaik Brito bojoval o zmluvu v UFC: Finálny verdikt museli dať bodoví rozhodcovia

Kaik Brito (zdroj: IG/kaikbrito1)

Brazílsky bojovník Kaik Brito (16-5) nastúpil v rámci Dana White Contender Series, kde bolo jeho cieľom v zápase proti Obanovi Elliottovi (9-2) získať kontrakt s prestížnou svetovou ligou UFC. Niekdajší šampión OKTAGON MMA bol krôčik od toho, aby si splnil svoj životný sen.

Kaik Brito vstupoval do zápasu ako skúsenejší zápasník, bol to jeho 21. profesionálny duel v kariére. Elliott, s prezývkou „The Welsh Gangster“ si chcel pripísať piaty triumf v rade. Brazílčan, ktorý má veľký počet fanúšikov aj na Slovensku a v Českej republike, si napokon na svoju miestenku do prestížneho UFC bude musieť ešte minimálne nejaký čas počkať.

Víťazom tohto súboja na Dana White Contender Series 2023: Week 3 sa totiž stal Oban Elliott, ktorý dokázal ukoristiť výhru po bodovom rozhodnutí arbitrov. Brito bol v prvých kolách až príliš aktívny, čo malo za následok, že do toho tretieho už vstupoval značne vyšťavený. Oponent z ostrovov v ňom dominoval a dvoch rozhodcov si získal na svoju stranu. Tretí videl duel ako remízu.

Z jedenástich profi zápasov vyhral deväť, doteraz bol hviezdou organizácie Cage Warriors a po tomto triumfe si vybojoval zmluvu s UFC. Pre Brita to bola vôbec prvá porážka od roku 2021, kedy ho na turnaji Oktagon 28 porazil po tesnom vývoji na body Petr Kníže (13-2).

Kaik prehral dve z uplynulých piatich meraní síl, do ktorých nastúpil. Tesná porážka na DWCS mu nateraz marí plány o prechode z Oktagonu do Ultimate Fighting Championship. V tejto chvíli je otázne, aké budú ďalšie kariérne kroky Brita. Že by sme už čoskoro videli donedávna držiteľa opasku welteru opäť pod žlto-čiernou vlajkou?

Zdroj: MaxMMA.sk