Návrat legendy MMA? Cormier prezradil, že Khabib odmietol od UFC obrovskú sumu!

www.fightsports.tv

Nie je veľa bojovníkov, pri ktorých majú fanúšikovia pocit, že ukončili profesionálnu kariéru zmiešaných bojových umení predčasne. Väčšinou to býva naopak. Khabib Nurmagomedov (29–0) však odišiel do športového dôchodku na vrchole síl v októbri 2020. Neprejde ani rok, v ktorom by sa nespomínal návrat jedného historicky najúspešnejších bojovníkov UFC. Inak tomu nie je ani teraz, kedy sa na povrch dostali informácie o štedrej ponuke pre Khabiba.

Dlho očakávaný turnaj UFC 254 v Abú Zabí. Khabib Nurmagomedov ukončil profesionálnu kariéru potom, ako v druhom kole uškrtil na techniku RNC Justina Gaethjeho (25–4). V pozápasovom rozhovore vysvetlil, že po smrti otca už nemá viac motiváciu ďalej zápasiť v klietke. Išlo o dojemný koniec jednej éry.

Hoci odvtedy sa Khabib už veľakrát vyjadril, že návrat do oktagonu neplánuje, vždy sa medzi fanúšikmi či odborníkmi nájde niekto, kto rád položí otázku, čo by sa muselo stať, aby sa rodák zo Sildi vrátil. Vo štvrtok vrhol nové svetlo na potenciálny návrat Khabiba jeho dlhoročný tréningový partner a priateľ Daniel Cormier.

Ten v najnovšej epizóde podcastu Funky and the Champ uviedol, že člena siene slávy UFC nepresvedčila k ďalším zápasom ani skutočne štedrá ponuka. „Khabib nám povedal, že odmietol štyridsať miliónov. Povedal štyridsať miliónov, za to, aby sa vrátil späť do UFC a zápasil. Neviem, o koľko by išlo súbojov, neviem ani na akom turnaji sa mal predstaviť. Iba krátko povedal: odmietol som štyridsať miliónov, je koniec,“ uviedla jedna z hlavných tvárí tímu American Kickboxing Academy.

Špekulácie o návrate Khabiba dostali nový rozmer nedávno potom, ako tréner Javier Mendez prezradil, že s ním bývalý šampión ľahkej váhy opäť trénuje. V súčasnosti tridsaťpäťročný zápasník porazil počas aktívnej kariéry mená ako: Conor McGregor (22–6), Justin Gaethje, Dustin Poirier (29–8) alebo Rafael dos Anjos (32–15).

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk