Návrat ako z veľkej knihy: Szabová dominovala, súperku dokonca v závere duelu utiahla!

OKTAGON MMA.

Do svojho siedmeho profesionálneho zápasu v zmiešaných bojových umeniach na turnaji OKTAGON 55 nastúpila Lucia Szabová (7-0). Súperkou talentovanej Slovenky bola v Stuttgarte Róża Gumienna (5-4). „Silent Killer“ mala toho pred zápasom viac než dosť, avšak v oktagone sa nenechala vyviesť z miery a zaknihovala dôležité víťazstvo.

Na Slovensku by ste iba ťažko hľadali známejšiu zápasníčku. Aj keď sa Lucia Szabová v poslednom čase bola kvôli materinským povinnostiam mimo klietku, na OKTAGONe 55 nedovolila, aby sa jej nepozeraziteľnosť skončila. Zaujímavosťou je fakt, že Gumienna si pritom na zverenkyňu Fera Starého dosť verila, keď si o vzájomný stret povedala po výhre na pražskej Štvanici v lete 2023.

Prečítajte si tiež

OKTAGON 55 Stuttgart: Výsledky

Ak sme hovorili, že sa k MMA vrátila takmer po troch rokoch, tak to na nej v samotnom zápase nebolo vidieť. Gumiennu po väčšinu prvého kola kontrolovala na zemi, pričom dvakrát bola blízko k ukončeniu na submisiu. Minútu pred koncom prešla k obľúbenej technike armbar, no po úspešnej obrane sa Gumienna ocitla vo vrchnej pozícii.

Szabová a jej rovnaký nástup na takedown skončil v prospech poľskej bojovníčky. Gumienna pôsobila nebezpečnejšie než v úvodných minutách, no Szabovej vzdorovala v boji o strh v úvodzovkách iba dve minúty. Inštrukcie z rohu Slovenky znejú jasne, a to nepustiť Różu postaviť sa. Súboj v rovnakom štýle pokračoval i v treťom kole, avšak rozdiel bol ten, že sa Szabovej podarilo Poľku utiahnuť na armbar!

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk