Najbližšie pôjdem o titul, vyhlásil Pirát. Peňáz si podľa neho šancu nezaslúži: Nech najskôr niekoho porazí!

Zdroj: OKTAGON MMA

Veľké víťazstvo mu opäť dodalo vietor do plachiet. Samuel Krištofič (17-6) si po veľkolepom víťazstve nad legendárnym Karlosom Vémolom (36-8) robí zálusk na opasok OKTAGON MMA vo váhovej kategórii do 84 kilogramov. Smelé ambície ale majú aj ďalší konkurenti, medzi ktorými nechýba ani Matěj Peňáz (8-1). Český bojovník by si už nadchádzajúci víkend rád pripísal deviaty triumf kariéry a vyzval šampióna.

„Pirát“ absolvoval počas svojho pôsobenia pod žlto-čiernou vlajkou v spomínanej váhovej kategórii osem konfrontácií. Päť z nich dokázal dotiahnuť do zdarného konca. „Peňáz neporazil nikoho z najlepšej desiatky rebríčka. Ja som knokautoval Rašku a zvíťazil nad Polívkom. Odsúva moju poslednú výhru, pretože prišla v inej ako strednej váhe. Karlos bol donedávna šampiónom a jednotkou 84ky,“ pustil sa víťaz druhej série reality šou OKTAGON Výzva do porovnávania v rozhovore pre televíziu TA3.

„S aktuálnym držiteľom titulu Kinclom som prehral na body. Kto to sledoval vie, že posledné kolá som dominoval a nebol ďaleko od ukončenia. To, kto si zaslúži bojovať o opasok najbližšie, je asi jasné. Samozrejme, ak si odmyslím zápas Kincl verzus Wawrzyniak,“ vysvetľoval svoj pohľad Samuel Krištofič, ktorý si už trón na chvíľu vyskúšal. V lete 2021 zdolal na pražskej Štvanici skúseného Marcina Naruszczku (23-13-2) a stal sa dočasným kráľom váhy.

Na opačnom póle sporu stojací Matěj Peňáz doposiaľ prehral medzi profesionálmi jediný raz. V rámci Contender Series 2022 nestačil na zápasníka menom Sedriques Dumas (9-1). Na pôde OKTAGON MMA si však stále drží status neporaziteľnosti. „Ja som zabetónovanou jednotkou divízie a zaslúžim si šancu. Peňáz sa vyhýba ťažkým súperom a berie si len tých, ktorí mu vyhovujú. Ísť o titul si nezaslúži. Je tam Vlasto Čepo, ktorý si na neho robí zálusk. Už mu niekoľkokrát zrušil duel, vyhýba sa. Ak chce byť šampión, nech najskôr porazí niekoho adekvátneho,“ odkazuje Krištofič reprezentantovi našich západných susedov.

„Môj najbližší zápas bude titulový. Počkám si iba na to, či to bude Kincl alebo poľský oponent,“ nekompromisne zakončil svoje rozprávanie „Pirát“.    

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk