Peňáza čaká doposiaľ najskúsenejší súper: Nezlomná mentalita je vždy nebezpečná!

Zdroj: OKTAGON MMA

Pri návrate po zranení sa v klietke príliš dlho nezdržal. Matěj Peňáz (8-1) musel kvôli zdravotným komplikáciám takmer rok čakať na svoj ďalší zápas. Keď sa ho konečne dočkal, trval iba 29 sekúnd. Presne toľko potreboval bývalý elitný kickboxer na to, aby knokautoval Oleho Magnora (8-8). Po mesiaci preto ide opäť do boja.

Autor siedmich ukončení pred časovým limitom sa na pôde OKTAGON MMA premiérovo predstaví za hranicami Česka. V Newcastli narazí na Matthewa Bonnera (16-9-1). Bývalého šampióna strednej divízie Cage Warriors bude hnať vpred domáce publikum. „Je to asi najskúsenejší súper, s akým bude mať zápas. Ide o extrémne šikovného a komplexného bojovníka. Bude to ťažký test, náročná skúška, ale presne to potrebujeme,“ hovorí tréner André Reinders v najnovšej epizóde NA DOHLED.

Rodák z ostrovov má za sebou pod pravidlami zmiešaných bojových umení takmer dvakrát toľko duelov ako Matěj Peňáz. „Ak už prehrá, tak na body. Súperov väčšinou uškrtí, chytá chrbát. Predpokladám, že to bude jeho taktika, takže som sa na to pripravoval. Nebol nikdy ukončený, čo svedčí o jeho dobrej fyzičke. Je húževnatý, silný a nikdy sa nevzdáva. Nezlomná mentalita je vždy nebezpečná,“ chváli svojho nadchádzajúceho konkurenta bezmála dvojmetrový dlháň s prezývkou „Money“.

Zástupca liverpoolskeho Next Generation MMA môže v príprave rátať aj s pomocou svojho brata Daniela, ktorý patrí medzi najlepších kickboxerov sveta. „Zrejme je veľmi skúsený, aj keď ja ho z postojových disciplín nepoznám. Pozeral som si ho a všimol som si, že vyhral majstrovstvá sveta, takže rozhodne má kvalitnú prípravu,“ uvedomuje si medzi profesionálmi stále iba jediný raz porazený Matěj Peňáz.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk