Boráros len ako potrava pre bojovníkov v Rusku? Végh sa jasne vyjadril k prestupu Gábora do ACA

Zdroj: Instagram / @boraros_gabor

Žiadny presun do RFA, ale odchod Gábora Borárosa (20-10-1) do ruskej organizácie ACA. To bola novinka zo sveta zmiešaných bojových umení, ktorú v posledných dňoch riešila tunajšia scéna. Po majiteľoch OKTAGONu sa teraz k danej situácii vyjadril aj velikán Attila Végh (33-9-2). Známy zápasník jasne prezentoval svoj názor na tento prestup.

Gábor je bojovníkom, ktorý istým spôsobom láka pozornosť širokej verejnosti už od začiatku svojej MMA kariéry. V nedávnej dobe sa však jeho meno spájalo so stávkarskou kauzou aféry, čo bolo dôvodom jeho neúčasti na podujatiach OKTAGONu. Organizácia nechcela “Punishera“ angažovať, až kým sa nezbaví obvinení v tejto afére.

Českého a slovenského promotéra Boráros nepotešil ani moderovaním akcie RFA v Budapešti. Teraz má na svojom konte ďalší, krok, ktorý vzbudil vášne a debaty. Rozhodol sa prejsť do ruskej ACA. Ku všetkému bol ale potrebný súhlas práve Novotného a Nerudu, tí to však celé odobrili. Svoj pohľad na nedávne okolnosti ponúkol aj samotný Végh.

Väčšinou, a je to len môj názor, keď tam vezmú nejakého cudzinca, tak ho tam berú skôr ako potravu pre svojich zápasníkov,“ uviedol “Pumukli“ v rozhovore pre TV JOJ. Počin Borárosa ale môže mať jednoduché vysvetlenie, a tým je potreba a výška zárobku. Vzhľadom na priebeh kariéry a súčasný vek, sa to môže zdať ako logická voľba.

„Bojovník sa pozerá na to, s kým ide bojovať, koľko za to dostane a kde to bude. To je celé,“ dodal Attila. Na rovnakej pôde zápasí aj ďalší Slovák, a to 33-ročný Tomáš Deák (23-12-1). Skúsený borec zažil premiéru v ACA ešte počas novembra 2020. V tamojšom prostredí zaknihoval tri víťazstvá a dve prehry. Ďalšiu príležitosť vylepšiť si túto bilanciu dostane 26. januára proti nepríjemnému oponentovi Magomedovi Bibulatovovi (20-3).

Zdroj: TV JOJ, MaxMMA.sk, autor