Hviezdny kolega Vémolu je bez zmluvy: Zuby si brúsia zástupcovia UFC!

Michael Page (zdroj: IG/michaelvenompage)

Môže po ňom siahnuť prakticky ktokoľvek. Anglický bojovník Michael Page (21-2) bol doteraz hviezdou organizácie Bellator. Populárny „Venom“ je aktuálne bez zmluvy a jeho budúcnosť stále visí vo vzduchu. Veľmi reálnou alternatívou je prechod Brita na úplne najvyššiu úroveň.

Rodák z anglickej metropoly sa v Bellatore úplne po prvý raz objavil v roku 2013, preto ho možno pokojne označiť za odchovanca tejto organizácie. „Aktuálne som bez zmluvy. Mám pocit, že nastal čas, aby som preskúmal nové možnosti. Neznamená to však, že sa nevrátim do Bellatoru. Chcem ale vedieť, čo si o „MVP“ myslia iní ľudia,“ rozhovoril sa muž, ktorý vyhral sedem z uplynulých ôsmich duelov. Svoje schopnosti zdokonaľuje v tíme London Shootfighters, kde sa zvykne pripravovať aj československým fanúšikom dobre známy Karlos Vémola (34-7).

Michael Page je pre Bellator horúcim artiklom, veď drží rekord v počte rozdaných knokautov. Divákom utkvelo v pamäti najmä jeho ukončenie Evangelistu Santosa (21-18). Vedenie však pri rokovaniach o novom kontrakte zaváhalo, vďaka čomu sa naskytá šanca pre iné ligy. „Myslím si, že im to trochu ušlo, ale všetko sa deje z nejakého dôvodu. V tomto prípade mi to poskytlo priestor, aby som preskúmal MMA oceán a zistil, čo je pre mňa najlepšie,“ pokračuje. Bojovník so špecifickým štýlom boja je napriek pokročilejšiemu športovému veku vo výbornej fyzickej fazóne. Tajomstvo jeho dlhovekosti sa čiastočne ukrýva v strave, keďže je vegetariánom.

Meno „Venoma“ sa čoraz častejšie spája s UFC. Samotný 36-ročný dlháň túto alternatívu nekomentoval, no pre welterovú kategóriu, v ktorej je momentálne šampiónom Leon Edwards, by mohol byť zaujímavou tvárou. Podobnú cestu absolvoval v minulosti napríklad Michael Chandler, ktorý sa stal prvotriednou hviezdou ľahkej váhy Bellatoru, aby následne odišiel mútiť vody UFC.

Zdroj: MMA Fighting, autor