Jake Paul ide do vojny s UFC: Uchmatne zápas miliardárov?

Jake Paul (zdroj: IG/jakepaul)

Vzájomný zápas Elona Muska s Markom Zuckerbergom podľa pravidiel MMA už verejnosť považuje za hotovú vec a čaká iba na oficiálne oznámenie dejiska. Pôvodne sa očakávalo, že ho usporiada UFC, ale napokon môže byť všetko inak. Do hry vstúpilo známe meno.

Do celej záležitosti sa totiž zapojil YouTuber a boxer Jake Paul, ktorý je pripravený ísť do organizátorskej vojny s prezidentom UFC Danom Whiteom. Medzi spomenutou dvojicou to vrelo už v minulosti a vyzerá to tak, že ich nevraživosť naberie novú úroveň. Jake je ochotný Zuckerbergovi aj Muskovi ponúknuť zisk vo výške 100 miliónov dolárov, ktorý by bol následne venovaný na charitu.

„Verím tomu, že sa to udeje. Ak sa ich zápas uskutoční na blízkom východe, mám pre nich konkrétnu ponuku na úrovni 100 miliónov dolárov. Vieme im zaručiť takéto peniaze, pričom výťažok by samozrejme išiel na charitu,“ hovorí „The Problem Child“. On sám v úvode augusta nastúpi do ďalšieho boxerského zápasu. Tentokrát vyzve bývalého známeho zlosyna z UFC Natea Diaza. Osobnosť známa zo sociálnych sietí už v minulosti zdolala mená ako Ben Askren, Tyron Woodley či Anderson Silva. Nad sily influencera bol naposledy Tommy Fury.

Jake Paul si z rozhodnutia UFC usporiadať stret technologických velikánov robí srandu. Šéf elitnej ligy sveta podľa neho nestojí za svojím slovom. „Je to úsmevné, pretože Dana viackrát hovoril, že takéto zápasy robiť nebudú. Predsa tvrdil, že mu ide iba o skutočné fighty, najlepší proti najlepším. Nebolo to takto? Zrazu chce naskočiť do vlaku, ktorý vždy ignoroval. Chce ten zápas pre UFC a to je podľa mňa veľká irónia,“ nechal sa počuť.

Zdroj: Daily Mirror, autor