Rakić túži po víťaznom návrate: Odhalil najväčšie slabiny Jiřího Procházku! Využije ich?

Instagram/@rakic_ufc

V apríli nás čaká jubilejné podujatie UFC 300, ktoré ponúkne veľkolepú šou. Jeho súčasťou bude aj súboj medzi Aleksandarom Rakićom (14-3) a Jiřím Procházkom (29-4-1) v poloťažkej divízii. Obaja borci sú hladní po úspechu a kvôli víťazstvu urobia všetko. Rakúsky bojovník si už tak stihol dôkladne naštudovať štýl českej hviezdy. Aké najväčšie slabiny našiel?

„Rocket“ i „BJP“ sa na historickom galavečere najprestížnejšej MMA organizácie budú usilovať o návrat na víťaznú vlnu. Rakić ešte v máji 2022 nestačil Jana Blachowicza (29-10-1) a Procházka pred tromi mesiacmi v titulovom zápase podľahol Alexovi Pereirovi (9-2). O motiváciu majú teda obaja postarané, no z triumfu sa môže radovať len jeden.

Ostrieľaný 31-ročný zápasník z Viedne, ktorý sa do klietky vráti po takmer dvoch rokoch, verí, že práve on bude ten šťastnejší. Proti niekdajšiemu šampiónovi UFC ho čaká nesmierne náročný súboj, no údajne vie, čo musí spraviť, aby bol úspešný.

„Keď sa pozrieš na Jiřího zápasy, všimneš si, že skoro v každom UFC dueli bol v problémoch. Nepovedal by som, že má slabú bradu, ale skrátka je vidieť, že údery cíti inak než napríklad ja,“ povedal Rakić v rozhovore s novinárom Arielom Helwanim a ďalej detailne konkretizoval azda najväčšiu Procházkovu slabinu: „Jednou z jeho najviditeľnejších dier je však to, že sa dostáva do problémov. V súbojoch v podstate prehráva a potom, čo je zas jeho silná stránka, sa vráti a ponúkne mohutný záver. To mu musím nechať a vyzdvihnúť to. Je jasné, že budem musieť byť sústredený celý zápas. Ani na moment nemôžem stratiť koncentráciu.“

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: YouTube - MMAFightingonSBN, Autor: Kamil Schreiber