Legendárny Tyson sa pochválil videom z prvého tréningu: Fanúšikovia ostali ako obarení!

Zdroj: Instagram/@tysonpro

Pred pár dňami svet obletela správa o hviezdnom súboji, ktorý k televizným obrazovkám priláka milióny divákov. Legendárny Mike Tyson (50-6) sa v americkom Arlingtone postaví proti celebritnému boxerovi Jakeovi Paulovi (9-1). Momentálne sa iba veľmi ťažko odhaduje papierový favorit, a preto ani jeden z aktérov nenecháva nič na náhodou. Prvý menovaný sa dokonca na sociálnych sieťach pochválil videom zo začiatku tvrdej prípravy. V akej je forme?

Informácia o vzájomnom zápase dvoch slávnych osobností pred týždňom pobláznila celú bojovú scénu. Prišla ako blesk z jasného neba, no teraz sú všetci v očakávaní, ako to dopadne. Zatiaľ čo niektorí podporovatelia sa prikláňajú na stranu jedného z najlepších boxerov všetkých čias, iní favorizujú „The Problem Child“, ktorý si ostrý debut pripísal len v roku 2020.

Ich stret sa uskutoční 20. júla, a tak majú obaja dostatok času na prípravu. S ňou už teraz naplno začal Mike Tyson. Pochopiteľne, vzhľadom na to, že má 57 rokov a naposledy sa v profi ringu objavil pred takmer dvomi dekádami, nechce nič podceniť. Navyše jeho cieľ je jasný. Ukázať Paulovi, ako to fungovalo za starých čias.

Nie je žiadnym tajomstvom, že „Iron“ nezaháľal ani po konci kariéry. Neustále trénoval a vždy sa mohol popýšiť skvelou formou. Aby toho nebolo málo, pred štyrmi rokmi v exhibičnom dueli remizoval s Royom Jonesom Jr. (66-10). Aktuálne má ale pred sebou ďalšiu veľkú výzvu.

Popasovať sa bude musieť najmä s vekovým rozdielom, ktorý predstavuje takmer 30 rokov. Možno aj preto sa Tyson na sociálnych sieťach pochválil zábermi z prvého tréningu, ktoré ohúrili viacerých fanúšikov. Pod príspevkom sa objavilo množstvo prekvapivých reakcií. „Keď toto Jake Paul uvidí, zruší zápas. Možno je na čase, aby si dohodol spoluprácu s nejakou nemocnicou. Toto nedopadne dobre,“ napísal napríklad jeden z komentujúcich a ďalší dodal: „Bude neskutočne zábavné, ako 60-ročný Mike nakope zadok uplakanému YouTuberovi.“

O kvalitách ostrieľaného amerického reprezentanta rozhodne nemožno pochybovať. Stále má obrovskú silu i rýchlosť, ale najväčšie otázky vyvoláva kondícia. Zvládne tempo výrazne mladšieho protivníka? Nuž, na zodpovedanie nám neostáva nič iné, len čakať do 20. júla.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@MikeTyson, Autor: Kamil Schreiber