Neuveriteľné realitou: Youtuber Jake Paul vyzve v ringu jedného z najlepších boxerov histórie!

Instagram.

Ak by si niekto v roku 2019 tipol, v akej pozícii sa v dnešnom svete boxu bude nachádzať svetoznámy Youtuber Jake Paul, mnohí by neveriacky krútili hlavou. Avšak je to tak, rodák z Ohia má k dnešnému dňu medzi profesionálmi v ringu na konte z desiatich duelov až deväť víťazstiev. Aby toho nebolo málo, čoskoro ho uvidíme medzi lanami stáť proti absolútnej legende olympijského športu.

Je to doslova iba pár dní, čo si Paul v boxe pripísal ďalšiu výhru. V hlavnom meste Portorika sa mladý Američan dlho nezdržal, keď Ryana Bourlanda knokautoval za menej než tri minúty. Ďalší plán? Ako dnes sám oznámil prostredníctvom svojho účtu na sieti X, v nasledujúcim dueli ho v ringu čaká nevšedný súper.

Známa internetová celebrita vyzve legendárneho šampióna ťažkej váhy Mikea Tysona. Áno, čítate správne. „Iron Mike“ sa vráti, aby si zmeral sily s o tridsať rokov mladším protivníkom. Boxerský duel sa uskutoční 20. júla na štadióne AT&T v Arlingtone s kapacitou cez sto tisíc miest. „Najväčší súboj 21. storočia na najväčšom štadióne amerického futbalu. Bude to vysielané do celého sveta. Nech už fandíte mne ako Tysonovi alebo mne, nech ste celoživotný fanúšik boxu alebo uvidíte vôbec po prvýkrát pästiarsky stret, určite si toto nechcete nechať ujsť,“ píše vo vyhlásení dvadsaťsedemročný zápasník.

Zatiaľ čo sa Paul v posledných rokoch pravidelne stretáva v ringu najmä s bývalými bojovníkmi MMA, pre Mikea Tysona ide o návrat k starému remeslu po prvýkrát od exhibície s Royom Jonesom Jr (november 2020, pozn. red.). Rodák z Brooklynu ukončil profesionálnu kariéru oficiálne ešte v júni 2005. Zaujímavosťou je fakt, že dodnes drží Tyson rekord pre najmladšieho šampióna sveta v ťažkej divízii, keď na trón zasadol vo veku 20 rokov a 4 mesiacov.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk