KO Anthonyho Joshuu spôsobilo obrovský ošiaľ: Reakcie bojovníkov na seba nenechali dlho čakať!

Zdroj: Instagram/@daznboxing

V piatkovú noc sa celý svet bojových umení sústredil na boxerský duel Anthony Joshua (28-3) vs. Francis Ngannou (0-2). Po skvelom výkone druhého menovaného pri debute v profi ringu proti slávnemu Tysonovi Furymu (34-0-1) sa mnohí pýtali, či dlhoročný zápasník MMA dokáže porážať tých najlepších. Nuž, prišiel tvrdý návrat na zem a fanúšikovia i odborníci okamžite reagovali.

Rodák z anglického Watfordu sa nemaznal s „The Predatorom“. Ich súboj, ktorý bol vypísaný na 10 kôl, skončil už v závere to druhého. „AJ“ za necelých 6 minút poslal Ngannoua na podlahu hneď trikrát, pričom posledný „knockdown“ znamenal definitívny koniec. Rozhodca po tvrdom údere pravačkou nemal na výber.

Aréna v saudskoarabskom Rijáde vybuchla emóciami a rovnako to vnímali ľudia či iní zápasníci na sociálnych sieťach. Internetom sa okamžite začali šíriť viaceré zaujímavé myšlienky. Ktoré z nich vzbudili najväčší záujem?

„Tak, toto bolo pre box!“ napísal stručne na platforme X bývalý boxer Shawn Porter (31-4-1). O niečo viac sa rozpísal jeho krajan Ryan Garcia (24-1): „Nech je toto ponaučením pre MMA bojovníkov. Prestaňte sa miešať do boxu. Bude to iba horšie. Je to skôr vyrovnanejšie, keď my prídeme do vášho športu. Francis, skoré uzdravenie!“

V piatok v noci azda len málokto nesledoval stret dvoch ťažkotonážníkov. Síce takýto rýchly koniec určite mnohých prekvapil, no Ngannou si aj tak zaslúži absolutórium. „Stále najtvrdší muž na planéte,“ vyjadrila sa hviezda UFC Kamaru Usman (20-4).

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X.com, Autor: Kamil Schreiber