Končiť sa ešte nechystá! Legendárny Chorvát si po veľkej výhre verí: Vyzval známeho Čecha!

OKTAGON MMA

V nemeckom Oberhausene absolvoval už svoj 82. profi zápas, v ktorom si po skvelom výkone poradil s domácim reprezentantom Cihadom Akipom (6-2). Skúsený Ivica Trušček (43-39) však nad koncom kariéry momentálne ani nerozmýšľa a verí, že pred sebou má ešte niekoľko veľkých súbojov. V hlave si už dokonca pripravil aj jedno meno, s ktorým by si to v klietke veľmi rád rozdal. O koho ide?

„Terror“ na turnaji OKTAGON 53 predviedol, prečo je jedným z najaktívnejších MMA zápasníkov na svete. Vo veku 36 rokov má stále čo ponúknuť a jeho nespochybniteľné kvality najnovšie naplno pocítil taktiež nemecký talent. Ostrieľaný Chorvát ho totiž nepustil absolútne k ničomu. Takmer celý čas mal zápas pod absolútnou kontrolou a po gilotíne v polovici druhého kola duel definitívne zlomil v svoj prospech.

Vzhľadom na papierové predpoklady bol tento výsledok pomerne prekvapivý, no Trušček sa Akipovi aj s úrokmi pomstil za konflikt na oficiálnej tlačovej konferencii pred podujatím. Našťastie po vyrovnaní účtov medzi pletivami nemal ani jeden z aktérov potrebu nepríjemný incident ďalej rozoberať a obaja sa momentálne pozerajú len dopredu. Obzvlášť to platí o rodákovi zo Záhrebu, ktorý už má ideálnu predstavu o svojom najbližšom protivníkovi. Na koho ukázal?

„Teraz mám v hlave pomstu. V prvom rade by som chcel povedať, že s Akipom je všetko vyriešené. Nechcem sa pasovať do role nejakého zloducha. To mi vôbec nesedí. Len som spravil chybu,“ stručne objasnil Trušček na tlačovke po turnaji a ďalej nadviazal: „Je tu ale iná dráma (smiech). Jan Malach (16-14), s ktorým som bol v saune, zbil môjho kamaráta a chorvátskeho brata Milidragoviča. Musíme si to spolu vyrovnať. Je to skúsený bojovník, ale nie je taký veľký ako Akipa a ani v postoji nie je taký dobrý ako Akipa. To ja však tiež nie, preto by sme si to spolu mali dať, nech mám šancu pomstiť svojho brata.“

„Kráľ Severu“ si po výhre nad 24-ročným bojovníkom vypýtal od vedenia OKTAGONu miesto na júnovom galavečere v pražskom Edene. Či ho naozaj aj dostane, to je momentálne otázne, ale súboj Trušček vs. Malach by bol pre fanúšikov ďalšou veľkou lahôdkou.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: YouTube - OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber