VIDEO: Začalo sa to údajnou urážkou mamy. Akipa na staredowne OKTAGONu napadol svojho súpera!

OKTAGON MMA.

Čo sa to deje? To si asi hovorila väčšina fanúšikov zmiešaných bojových umení, keď si v piatok večer na Youtube naladili predturnajovú tlačovú konferenciu pred OKTAGONom 53 v Oberhausene. Ako býva zvykom, bojovníci majú možnosť odpovedať na otázky zvedavých novinárov, zatiaľ čo neskôr sa zápasníci postavia jeden druhému tvárou v tvár v poslednom staredowne. No tentokrát to bolo iné.

Čo začalo údajnou urážkou mamy zápasníka, to sa skončilo na staredowne napadnutím. Presnejšie ide o dvojicu Ivica Trušček (42-39) a Cihad Akipa (6-1), ktorá sa pred turnajom OKTAGON 53 postarala o poriadny rozruch. Všetko to začalo hneď v úvode tlačovky, keď sa nemecký bojovník nechal počuť, že zajtrajší súboj nie je pre neho iba obyčajnou záležitosťou, ale osobným vyrovnávaním si účtov. „Úprimne sa na zajtrajšok teším. Až do váženia som bral všetko iba v športovej rovine, ale iba do momentu, kedy mi (Ivica Trušček, pozn. red.) urazil moju mamu,“ nechal sa počuť talentovaný bojovník zástupca tímu Elite Fighters Germany.

Urážka na rodinu? Neudržal sa a napadol ho

To, čomu mnohí dlho nechápali, sa vysvetlilo až na záver. No to už bolo neskoro. Vo chvíli, keď sa ako býva zvykom, postavili bojovníci k poslednému staredownu pred sobotným duelom, sa Akipa neudržal a fyzicky napadol Truščeka. Bývalý bojovník svetovej kickboxerskej organizácie GLORY poslal na svojho súpera štyri tvrdé údery. „Niekto nadával (v komentároch, pozn. red.) na moju mamu a ty si to lajkol. Mám screenshot,“ kričal dvadsaťsedemročný bojovník potom, ako ho od chorvátskeho veterána odtiahli.

Celá situácia sa zakončila výzvou Truščeka k Akipovi k tomu, že pokiaľ mu pošle dôkaz, že nejakým spôsobom urazil jeho matku, ospravedlní sa mu. „Pošli mi ten screenshot, ospravedlním sa ti a potom ťa porazím, dobre,“ zakončil tridsaťšesťročný bojovník s prezývkou „Terror“. Samotný súboj by mal na OKTAGONe 53 otvoriť hlavnú kartu a tak ostáva dúfať, že sa údery Akipu na zdraví Truščeka nijako nepodpísali. Nie je to totiž tak dávno, keď v novembri na staredowne pred OKTAGONom 48 Shaqueme Rock (8-1-1) napadol Jaroslava Pokorného (16-10), pričom ten musel neskôr zo súboja kvôli utŕženému zraneniu odstúpiť.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk