Kincl prezradil, kedy by okamžite ukončil kariéru: Šampión odtajnil aj príbeh ukončenia Wawrzyniaka

Zdroj: OKTAGON MMA

Ďalší parádny turnaj OKTAGON 54 mal okrem nabitej karty Tipsport Gamechangeru aj skvelé vyvrcholenie. Postarali sa o to účastníci boja o opasok pre kráľa strednej váhy – Patrik Kincl (28-10) a Piotr Wawrzyniak (12-6). Český šampión ukončil svojho oponenta, obhájil svoj cenný titul a prezradil, čo sa skrývalo za technikou jeho triumfu. Okrem toho ale odtajnil aj ďalšiu záležitosť, po ktorej by vraj okamžite ukončil svoju aktívnu športovú cestu.

Obhajoba najdlhšie slúžiaceho šampióna organizácie OKTAGON MMA nebola jednoduchá. Poľský oponent mu narobil nemalé problémy a dve kolá ho výrazne trápil. Kincl však odolal viacnásobnému nápor a v druhej minúte tretieho kola predviedol ukážkové ukončenie. Ondřejovi Novotnému po výhre v klietke prezradil, do akej miery mu pred náročnou skúškou prúdili myšlienky o nedávnom zranení očnice.

„Myslel som na to, keď som šiel na turnaj, po prvom gongu však už vôbec. Je pravda, že z tréningu som mal zažité nejaké strachy. Človek sa vykrýva a inak sa uhýba. Áno, bolo to priskoro, ale toto je droga,“ neskrýval svoju závislosť od MMA. Následne dostal český šampión od promotéra otázku ohľadom ukončenia, ktoré predviedol. Kincl bol totiž v skorších rokoch svojej kariéry známy tým, že protivníkov rušil jednou kimurou za druhou. Vysvetlenie s prísľubom zaujímavého príbehu ale “Inspector“ presunul na tlačovú konferenciu, tá sa konala po vylosovaní štvrťfinálových dvojíc pyramídy Tipsport Gamechanger.

„S tímom sme ešte boli v hoteli, pozerali sme zápasy. Ondřej Novotný spomínal nejakého bojovníka, ktorý má neskutočné techniky submisií, ale 11 rokov týmto spôsobom nevyhral. Vtedy som sa zamyslel, kedy som ja vôbec niekoho ukončil submisiou. Došiel som k tomu, že už je to poriadne dlhá doba. Povedal som si, že práve teraz to musí vyjsť touto technikou,“ poodkryl zákulisie svojho triumfu.

Kinc vzápätí plynulo pokračoval v rozprávaní o podobnej téme. „Mám vysnívané ešte jedno ukončenie, ktoré by som si chcel splniť. Skúšal som to už v dvoch zápasoch, zakaždým po mojom zaváhaní alebo dobrej obrane mi z toho súper utiekol. Keby sa mi to raz podarilo, tak okamžite ukončím kariéru. V hlave mi šlo, že dlžím fanúšikom submisiu, dneska to vyšlo. Odteraz začneme s tímom vytvárať gameplan až na hotelovej izbe pred duelom,“ pousmial sa.

O malý moment našiel aj odpoveď na otázku týkajúcu sa ďalších kariérnych priorít a cieľov. „Je to stále rovnaké – užívať si tento šport. Mám už ale rodinu, z toho hľadiska mi záleží aj na peniazoch. Chcem to robiť na určitej úrovni a zároveň nechcem, aby tým nejak trpela moja rodina. Na tejto úrovni, kde sa stretávaš s top zápasníkmi, tak peniaze sú dôležité, ale nechcem z nich robiť prioritu. Cieľom je, aby mi šport dával zmysel a hlbšiu hodnotu, takisto aj porovnávať sa s najlepšími protivníkmi,“ vyjadril sa jednoznačne.

Zdroj: YouTube /@oktagonmma, MaxMMA.sk, autor