Kincl a kariérne maximum vo svetovom rebríčku, dobre to však vyzerá aj s ďalšími OKTAGON bojovníkmi!

OKTAGON MMA.

Úvodné kolo miliónovej pyramídy Tipsport Gamechanger, ale aj titulový súboj v strednej váhe. Víkendový turnaj OKTAGON 54 nebol iba v mnohom veľkolepý a prelomový, ale vďaka skvelým výkonom znamenal tradične i posun bojovníkov vo svetovom rebríčku. O tom ako sa darilo hviezdam ako Patrik Kincl (28-10) alebo Ronald Paradeiser (19-8), na to sa pozrieme v nasledujúcich riadkoch.

Azda za jeden z najväčších obratov v histórii OKTAGONu bol po ďalšej úspešnej obhajobe titulu odmenený Patrik Kincl. Ten si po sobote vylepšil kariérne maximum, keď sa vo svetovom rebríčku hodnoteného podľa portálu FightMatrix vyšplhal na 43. miesto. Ak hovoríme o maxime, nemôžeme opomenúť Mateusza Legierskiho (11-1). Poľský zápasník sa na turnaji v klietke dlho nezdržal a Matouše Kohouta (8-7) porazil v prvom kole na škrtenie. A výsledok? V jednej z najnabitejších divízií mu patrí 133. priečka.

Čo sa týka Ronalda Paradeisera a Daniela Torresa (15-5), tak nielen, že sa obaja bojovníci stretnú už v štvrťfinále Tipsport Gamechangera, ale podľa Fightmatrixu ich vo váhe do 70 kilogramov delia len dve miesta – Slovák 89. miesto, Rakúšan 91. Jeden z najlepších výkonov OKTAGONu 54, kde si Rakúšan Mohamned Machaev (14-1) poradil s veteránom UFC Makwanom Amirkhanim (17-10), tak ten bol z pohľadu talentovaného mladíka odmenený 163. priečkou v ľahkej váhe.

Posledným zápasníkom zo soboty, ktorého zmienime v článku je pre mnohých stále menej známy Acoidan Duque (20-4). Španiel v osemfinále pyramídy zvládol výzvu v podobe Marcela Grabinskiho (23-10). Odmenou mu okrem postupu a je fakt, že si po presune z welterovej divízie do ľahkej pripísal najlepší výsledok v kariére – 123. miesto.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk