Jungwirth reaguje na výzvu Pukača k odvete na OKTAGONe 55: Dobre, mám ale podmienku…

Instagram.com/chris_the_kelt_mma

Turnaj najväčšej organizácie zmiešaných bojových umení v Oberhausene je v tejto chvíli už za rohom, no v marci sa OKTAGON do Nemecka pozrie opäť. A hoci vieme, že sa tam má v hlavnom súboji večera ukázať Christian Jungwirth (14-8), stále nepoznáme meno jeho súpera. To sa rozhodol tento týždeň zmeniť Slovák Róbert Pukač (16-12-1), ktorý Nemcovi adresoval výzvu k odvete. Reakcia „Kelta“ na seba nenechala dlho čakať.

Keď sa v marci 2022 na podujatí OKTAGON PRIME 5 Róbert Pukač stretol s Christianom Jungwirthom, išlo o jeden z najočakávanejších súbojov celého večera. Oboch zápasníkov už vtedy spájal fakt, že sa neboja vstúpiť do klietky proti hocijakému zápasníkovi a viac než počet výhier a prehier ich počas profesionálnej kariéry zaujíma to, aby sa mohli neustále porovnávať s tými najlepšími.

Vyrovnaný stret vtedy zvíťazil „Kelt“ potom, ako sa Pukač z osobných dôvodov rozhodol do tretieho kola nenastúpiť. Slovenský bojovník od toho momentu vo viacerých rozhovoroch spomenul, že išlo o skrat a celkovo reakciu na náročné obdobie v živote. Čo sa ale vtedy v Šamoríne začalo, to by sa tentokrát mohlo zakončiť na galavečeri v Stuttgarte.

Vo chvíli, keď „Diamantový Čávo“ videl, že jeho niekdajší rival nemá stále ohláseného protivníka na turnaji, rozhodol sa tento týždeň prísť s výzvou k odvete. „Cez víkend som sledoval OKTAGON a nemohol som si nevšímnúť, že turnaji OKTAGONu v Stuttgarte sú už ohlásené takmer všetky zápasy až na to, že v hlavnom súboji večera ešte Christian Jungwirth nemá ohláseného súpera. Myslím, že ja mu mám čo oplácať. Ondřej (Novotný, pozn. red.), Pavol (Neruda, pozn. red.), OKTAGON, Christian (Jungwirth, pozn. red.), dovoľte mi nastúpiť a odčiniť moje chyby z minulosti,“ povedal rodák z Bratislavy vo videu, ktorý zdieľal prostredníctvom sociálnych sietí aj OKTAGON.

S odvetou súhlasí, je tu jedno „ale“

Reakcie československých fanúšikov alebo tých v Nemecku na seba dlho čakať nenechali, tá najdôležitejšia odpoveď ale uzrela svetlo sveta až dnes. Rodák z Bopfingenu sa vyjadril k „hodenej rukavici“ od Pukača a navrch pridal jednu dôležitú poznámku. S odvetným duelom súhlasí, avšak musí prebehnúť na päť kôl. „Okej kámo, chceš zápas? Môžeš prísť a bojovať so mnou u mňa doma, mám ale podmienku. Musíme zápasiť na päť kôl, aby sme fanúšikom doručili šou. Poďme na päť kol. Ondřej (Novotný, pozn. red.), OKTAGON, nie je na čo čakať, poďme na to!“

S veľkou pravdepodobnosťou to tak vyzerá, že by sme sa mohli 23. marca v Stuttgarte dočkať zaujímavej odvety po dvoch rokoch. Ako Pukač tak i Jungwirth v posledných súbojoch stáli na strane porazených a preto víťazstvo pre jednu alebo druhú stranu by bolo o to cennejšie a dôležitejšie.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk