Autorka jedného z najlepších nástupov v UFC je mŕtva: Dojemný odkaz Conora McGregora

McGregor vzdal speváčke hold (zdroj: Twitter/TheNotoriousMMA)

Írska speváčka Sinead O’Connor, ktorá bola súčasťou jedného z najlepších nástupov v histórii UFC, navždy opustila svet vo veku 56 rokov. K tejto tragickej udalosti sa vyjadril aj Conor McGregor (22.6).

Nečakaná smrť populárnej speváčky zasiahla nielen Írsko, ale celý svet. „S veľkým zármutkom vám oznamujeme úmrtie našej milovanej Sinead. Jej rodina a priatelia sú zdevastovaní a požadujú v týchto ťažkých časoch súkromie,“ píše sa v oficiálnom vyjadrení blízkych O’Connor pre britskú televíznu stanicu BBC.

K tragickej udalosti sa vyjadril aj Conor McGregor, ktorému Sinead spievala skladbu „The Foggy Dew“ počas nástupu na UFC 189, ktoré bolo na programe 11. júla 2015. Írov príchod na tomto podujatí je dodnes považovaný za jeden z najlepších v histórii MMA. „The Notorious“ vtedy zdolal v súboji o dočasný titul perovej váhy Chada Mendesa (18-5), ktorému v druhom kole uštedril knokaut.

„Svet stratil umelkyňu s hlasom anjela. Írsko stratilo ikonický hlas najvyššej kvality. A ja som prišiel o priateľku. Sineadina hudba bude inšpirovať aj naďalej. Sinead, odpočívaj v pokoji. Verím, že teraz si už so svojím synom,“ napísal na Twitter bývalý dvojnásobný šampión elitnej ligy sveta. Ír narážal na syna umelkyne Shanea, ktorý spáchal v januári 2022 samovraždu. Sinead prežili jej tri ďalšie deti.

Zdroj: MMA Junkie, autor