Derrick Lewis mal pocit, že umrel: Drastické zhadzovanie váhy mu otvorilo oči

Derrick Lewis (zdroj: Twitter/MMAFighting)

Od prechádzky ružovou záhradou to malo poriadne ďaleko. Derrick Lewis (26-11) spomína na desivý moment z prípravy na svoj zatiaľ posledný zápas. Počas zhadzovania váhy, ktoré so sebou prinieslo veľké množstvo komplikácií, mal pocit, že umiera.

„The Black Beast“ sa vrátil k februárovému zápasu so Sergheiom Spivacom (16-3) na UFC Fight Night 218. Lewis, ktorý je väčšinou pred médiami plný humoru a úsmevov od ucha k uchu, teraz preladil na vážnejšiu nôtu. „Počas uplynulých duelov som nebol zdravý, bodka. Pred súbojom so Spivacom som pred vážením odpadol. Úplne ma vyplo. Moji tréneri ma museli niesť, skrátka som nemal energiu, ktorá sa mi v ten týždeň už ani nevrátila,“ rozhovoril sa rodák z amerického Houstonu.

11 kilogramov za 3 dni

Zhadzovanie váhy bolo pre Derricka Lewisa drastické a zápas so spomínaným Moldavcom napokon prehral. „Čakal som a tri dni pred vážením som sa pustil do chudnutia. Schudol som vyše 11 kíl za 3 dni. Nepil som sa a nejedol som, respektíve, prijímal som minimálne množstvo stravy,“ spomína.

Tieto momenty ho ovplyvnili natoľko, že už na nich azda nikdy nezabudne. „Otvorilo mi to oči. Mal som v hlave v pocit, akoby som umrel. Uvažoval som nad tým, či si aj ostatní bojovníci prechádzajú niečím podobným a odpadávajú. Väčšinou ich do zápasu nepustia. Dali mi veci, aby som to ustál a išiel do klietky. Bola to ale skutočne strašidelná skúsenosť,“ tvrdí 38-ročný veterán UFC.

Autor neskutočných 21 knokautov aktuálne ťahá šnúru troch prehier v rade. Proti Spivacovi odklepal v prvom kole. „Viem, že som ho mal poraziť. Chcel som sám sebe dokázať, že na to mám a nevyšlo to. Teraz cítim, že mám skvelú príležitosť uspieť proti tomuto súperovi, i keď si nepamätám jeho meno. Som si ale istý, že po sobote budem presne vedieť, ako sa volá,“ humorne zakončil.

Lewis sa po piatich mesiacoch opäť vracia do akcie. Na víkendovom turnaji UFC 291 v Salt Lake City bude jeho oponentom Marcos Rogerio de Lima (21-8-1). „Nepochybujem, že ma uvidíte so sixpackom,“ zasmial sa na konci svojej debaty s novinármi.

Zdroj: MMA Junkie, autor