Možná zmena plánov! Predstaví sa Jiří Procházka v UFC už budúci mesiac?

Jiří Procházka (zdroj: X/ Jiri BJP Prochazka)

Mohol by sa český zápasník Jiří Procházka (29-4-1) vrátiť do zápasového kolotoča skôr, než sa pôvodne očakávalo? „BJP“ sa spamätáva z ťažkej titulovej prehry v poloťažkej váhe UFC, kde nestačil na Alexa Pereiru (9-2). Jeho predpokladná niekoľkomesačná pauza by mohla byť napokon pomerne krátka.

Na UFC 295 v legendárnej hale Madison Square Garden rodák z Hostěradíc zažil jednu z najväčších porážok svojej karéry. Aj to je jedna z príčin, prečo by sa „Jirka“ rád vrátil do klietky čo najskôr. „Rád by som zápasil skôr, než v máji. Uvidíme, aké možnosti vzniknú. Pokojne môžeme vymyslieť aj niečo netradičné,“ rozhovoril sa v podcaste  Uppercut s Oliverom Sálusom.

„Nemyslím tým nejaký box, skôr skok o váhu vyššie alebo nižšie. Budem hľadať alternatívy. Chceli sme odvetu s Pereirom, ale UFC ho chce dať s Hillom. Tento zápas podľa mňa nebude skôr ako v lete, pretože Hilla čaká rekonvalescencia, takže uvidíme,“ pokračuje Procházka, autor 29 kariérnych triumfov s bilanciou 3-1 v najlepšej MMA lige sveta.

Teraz sa zdá, že by sa „BJP“ mohol dostať v poloťažkej váhe UFC do boja skôr, než sa pôvodne čakalo. Poľský borec Jan Blachowicz (29-10-1) mal na podujatí UFC 297 vyzvať Aleksandara Rakića (14-3), ktorý s ním v minulosti prehral. „Janek“ však zo zápasu odstúpil kvôli zdravotným problémom.

Blachowicz sa chválil tým, že v odvete nikdy neprehral. Jasné, že nemôžeš prehrať, keď zo súboja odstúpiš. Legendárne ho.no. Takže, uvidíme, či bude mať Samuraj odvahu na to, aby vzal zápas na poslednú chvíľu a nastúpil proti mne 20. januára,“ poslal ostrý odkaz Rakić, pričom všetkým je jasné, koho pod prezývkou „Samuraj“ myslí. Procházka doposiaľ vzniknutú možnosť nekomentoval, ale v súčasnosti sa nedá vylúčiť, že tento zápas odsúhlasí.

Zdroj: MaxMMA.sk, Uppercut, autor JV