Daniel Cormier sa vrátil k šarvátke s Jonom Jonesom: Premýšľal som, že ho uhryznem!

Daniel Cormier (zdroj: X/ESPN MMA)

Niekdajší šampión dvoch váhových kategórií UFC, Daniel Cormier (22-3), spomína na turnaj UFC 178, kde sa mal prvýkrát vo svojej kariére stretnúť v klietke s Jonom Jonesom (27-1). Medzi oboma bojovníkmi to už vtedy poriadne vrelo, pričom ich meranie síl napokon neprebehlo. „The Bones“ si totiž roztrhol meniskus a musel pauzovať.

Na turnaj, ktorý bol v roku 2014, populárny „DC“ spomínal v rámci podcastu The Joe Rogan Experience. „Keď som prišiel na tlačovú konferenciu s Jonom Jonesom, stále som bol neporazený. Boli sme v MGM Grand a on na mňa zaútočil hlavou. Ja som ho sotil. Obaja sme alfa muži, takže jeho reakciou bol ďalší útok,“ rozhovoril sa dnes už 44-ročný Američan.

„Začali sme sa biť a ochrankár UFC padol podo mňa. Ocitol som sa na chrbte a priznám sa, že na moment mi napadlo, že toho skur*ysyna uhryznem. Na lopatkách som totiž príliš veľa iných možností nemal,“ priznal Cormier.

Napokon sa legendárny zápasník UFC ovládol a nenapodobnil boxera Mikea Tysona (50-6), ktorý v roku 1997 vo vzájomnom zápase pohrýzol Evandera Holyfielda (44-10-2): „Tú bitku som prehrával, nemal som v ústach chránič, a preto prišla táto myšlienka. Bol to v istom ohľade pud sebazáchovy.“

Keby som to spravil, ľudí by to prekvapilo, ale nebolo by to nič extra, pretože Mike Tyson to urobil trikrát. Viem ho ale pochopiť,“ dodal dnes analytik a komentátor najlepšej MMA ligy na svete. Daniel Cormier napokon čelil Jonovi Jonesovi vo svojej kariére v dvoch prípadoch a dvakrát prehral. Druhé meranie síl však bolo po „Bonesovom“ dopingovom náleze anulované.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Fighting, autor JV