Ešte deň pred Štvanicou jej ľudia priali veľa šťastia. Szabová: Pôrod? Dvestokrát ťažšie ako zápas!

Zdroj: Oktagon MMA

V júli 2021 si pripísala nateraz posledné víťazstvo a o zhruba sedem mesiacov neskôr už fanúšikom oznámila radostnú novinu. Veľmi slušne rozbehnutú kariéru Lucie Szabovej (6-0) na istú chvíľu pribrzdilo narodenie syna. Materská dovolenka sa však chýli ku koncu a obľúbená slovenská bojovníčka už čoskoro opäť vkročí medzi pletivá.

Plánovaný návrat sa odohrá na októbrovom turnaji v Bratislave. Mnohí ale hľadali tvár 25-ročnej bojovníčky pod siluetou záhadného zápasu na pražskom ostrove. „Ešte deň pred Štvanicou mi fanúšikovia posielali správy, že mi držia palce. Pritom počas akcie na Tyršáku sme prezradili, že na 99 percent to nie som ja. Asi mi neverili,“ hovorí Lucia Szabová s úsmevom moderátorovi Robovi Kmeťovi v rozhovore pre MAX MMA.

„Silent Killer“ ešte v marci stihla zabojovať pod pravidlami thajského boxu. Po dlhej pauze podala skvelý výkon, ale z výhry proti Michaele Hlaváčikovej sa netešila. V hlavnom meste si chce rozhodne pripomenúť pocit triumfu. „Bude to pod pravidlami Undergroundu. Nejdem hneď do MMA, s trénerom sme sa zhodli, že na to je zatiaľ priskoro. Aj po zápase si chcem buchnúť nejaký thajský box, respektíve grapplingové turnaje. Ak mám pravdu povedať, momentálne nestíham trénovať nijak komplexne. Nechcem nič uponáhľať,“ vysvetľuje šampiónka štvrtej série šou Oktagon Výzva.

Majsterka Slovenska v thajskom boxe už zastáva rolu matky. S priateľom Andrejom Šimkuličom vychovávajú syna Dragana. V klietke si už prežila všeličo, no s pôrodom sa to porovnávať nedá. „Je dvestokrát náročnejší. Naozaj si to zapamätám do konca života,“ smeje sa.

Vynárajú sa aj myšlienky na ďalší prírastok do rodiny? „Do materstva sa snažím dávať maximum a som z toho extrémne vyčerpaná. Večer si ľahnem do postele a som rada, že ležím. Neviem si predstaviť to celé absolvovať znovu. Možno časom sa môj názor zmení. Avšak aktuálne by to bolo skôr na príťaž. Určite nie je správny čas,“ odhaľuje svoj postoj  téme ďalšieho dieťaťa.

V obsiahlom rozhovore sa okrem iného vyjadrila takisto k téme straty sponzorov po prerušení športovej kariéry, pričom kvôli náročnej situácii si musela hľadať brigádu. Otázky smerovali takisto k dokumentu z dielne Oktagonu, cieľom do budúcna či žiackej minulosti.   

Zdroj: MaxMMA.sk