Dokázal to, čo sa ešte nikomu nepodarilo: Neporazený Rus sa navždy zapísal do histórie MMA!

Zdroj: instagram/@raty_team, @anmalykhin, ONE FC

Vyhrať titul v jednej z najprestížnejších organizácii by bol pre mnohých vrchol kariéry. Pre Anatolyho Malykhina (14-0) však predstavoval len začiatok a teraz dokázal niečo, čo sa v MMA doposiaľ nikomu nepodarilo. K opaskom zo strednej a ťažkej váhy v ONE FC pridal aj ten z poloťažkej divízie. Stal sa tak historicky prvým trojnásobným šampiónom na svete.

Neporazený ruský bojovník patrí v ázijskej organizácii medzi najväčšie hviezdy a na štadióny láka tisíce fanúšikov. Tentokrát prijal ďalšiu veľkú výzvu, keď sa postavil proti Reinierovi de Ridderovi (16-2). Išlo už o ich druhý vzájomný zápas, ale oproti minulému stretu mal „Spartak“ o motiváciu navyše. Mohol dosiahnuť niečo, čo vo svete zmiešaných bojových umení nezvládol nikto iný.

Malykhin sa vo svojej bohatej kariére tešil z množstva úspechov, no stále mu nestačilo a túžil po nezmazateľnom zápise do knihy rekordov. Nuž, v prvý marcový deň roku 2024 sa mu to konečne podarilo. Na podujatí ONE 166 si poradil s holandským reprezentantom, vďaka čomu rozšíril svoju úctyhodnú zbierku opaskov. Stal sa prvým držiteľom titulu v troch rôznych váhových kategóriách.

Po výhre v treťom kole mal tak pri vyhlasovaní výsledkov veľmi náročnú úlohu – zapózovať s tromi opaskami naraz. Nemal s tým napokon ale žiaden problém a pred objektívmi fotoaparátov sa usmieval od ucha k uchu. Bodaj by aj nie, keď sa hrubými písmenami zapísal do kroniky MMA. Ako dlho sa v organizácii ONE FC udrží na tróne strednej, poloťažkej i ťažkej divízie?

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@MMAFighting, Autor: Kamil Schreiber