David Kozma znáša rýchlu prehru ťažko: Vypol si telefón a dá si pauzu od trénovania. Čo bude ďalej?

Veličkovič vs Kozma (zdroj: IG/oktagonmma)

Český bojovník David Kozma (32-13) nebude na 45. profesionálny zápas svojej kariéry spomínať rád. „Ružový panter“ nastúpil na turnaji OKTAGON 46 v rámci semifinále pyramídy Tipsport GameChanger proti Bojanovi Veličkovičovi (24-12-2). Srb uštedril bojovníkovi z Česka jednu z najrýchlejších prehier kariéry.

Odveta spred dvoch rokov netrvala ani štyri minúty. David Kozma sa nedokázal dostať do zápasu a z postupu do veľkého finále sa preto tešil Bojan Veličkovič. „Všetkým, ktorí pri mne stoja a fandia mi, by som sa chcel ospravedlniť. Do zápasu som sa vôbec nedostal, nevyšlo to. Ďakujem za podporu, veľmi ma to mrzí,“ uviedol bezprostredne po dueli priamo v klietke rodák z Karvinej.

Dlhoročný šampión OKTAGONu prehral dva z uplynulých štyroch duelov a dokonca sa objavili diskusie, že by mohol v 31 rokoch ukončiť svoju profesionálnu kariéru. „Ružový panter“ po turnaji neprišiel na tlačovú konferenciu. „David je po tvrdom knokaute, potrebuje oddychovať. Nie je na mieste, aby chodil na tlačovku, ospravedlnil sa,“ uviedol Pavol Neruda.

„Odkazuje, že je sklamaný a na nejaký čas si vypne telefón. Nepôjde ani do gymu. Musí si premyslieť, čo bude ďalej. Vraj je ešte sklamanejší ako po porážke s Britom. Potrebuje čas s rodinou. Očakáva ďalšieho potomka, takže sa zameria na to“ reprodukoval spolumajiteľ organizácie myšlienky sklamaného 31-ročného bojovníka.

„Kozma sa do zápasu vôbec nedostal. Bojan ho slušne natriafal. Videli sme brutálne kopy na telo, ktoré Veličkovič ukázal aj pri svojej premiére v OKTAGONe. Vyzeralo to, že Bojan pôjde výkonnostne nadol, ale je čím ďalej tým lepší. Jeho postup do finále je zaslúžený,“ predostrel svoj pohľad na konfrontáciu jeden zo zakladateľov elitnej ligy Ondřej Novotný.

Bojan Veličkovič vyzve vo finále miliónovej pyramídy Tipsport GameChanger favorizovaného Andreasa Michailidisa (16-6). Grék potreboval na úspešný prienik cez Louisa Glismanna (11-3) iba 33 sekúnd.

Prečítajte si tiež

OKTAGON 46 Frankfurt: Výsledky

Zdroj: MaxMMA.sk